Astroloji > Tüm Burçlar > Yengeç Burcu

Yengeç burcu insanların özellikleri nelerdir?


Yengeç burcu (22 Haziran – 22 Temmuz)
Yönetici gezegeni: Ay
Elementi: Su
Niteliği: Öncü

Her konuda aşırı hassasiyete sahip Yengeç burcu insanları alınganlıkları ve üşengeçlikleri ile tanınırlar. Bu burca sahip olan kişiler genellikle tanınmak, ünlenmek isterler.

 

Yengeç burcu olan insanlar yapı olarak değişkendir. Oyunculuk konusunda yeteneklilerdir.

Neşe, zevk ve eğlenceden hoşlanan Yengeçlerin bazı zamanlar düşündükleri ile söyledikleri birbirini tutmayabilir. Uzun bir süre aynı şey üzerine yoğunlaşamayan Yengeçler, ani karar değişiklikleri ile çevrelerine zor anlar yaşatabilir.

Gezmeyi seven Yengeçler yurtdışına çıkmaya meyilli olur.

 

Mehmet Coşkundeniz cevaplıyor: Evlilik kararınız ne kadar doğru?


Sosyal çevre

 

Dostluk ilişkilerine çok önem veren, arkadaşlarına ve geçmişlerine çok bağlı olan Yengeçler ne yazık ki bunu pek belli edemezler.

Yapılan her hareketi en ince ayrıntısına kadar anımsayan bu burcun insanları, iyi günlerinde gayet yardımsever, düşünceli, anlayışlı ve neşeli olurken, belirgin bir neden olmadan bir anda somurtkan ve alıngan bir insana dönüşebilir.

Müziğe, dinsel konulara karşı özel ilgisi olan Yengeçler, aynı zamanda sabırlı olmaları ile de ünlüdür. Tartışmalardan, kavgalardan hiç hoşlanmazlar. Duygularını saklar, çevresindeki insanlardan kendi hassasiyetlerini bekledikleri için insanlarla geçinmekte zorlanırlar.

 

Ev hayatına düşkün Yengeçler, evde zaman geçirmeye, misafir ağırlamaya bayılır. Evlerine, eşlerine sadık, çocuklarına düşkün olan Yengeçler sabırlı olmaları sayesinde sorunlarla baş edebilir, evlilik içinde yaşanan sıkıntılara göğüs gerebilir. Boşanmak onlar için son çaredir.