Gezi > Türkiye Gezileri

Yaz aylarında çıkılacak yat turları için hangi rotalar takip edilebilir?


Yat turları bahar ve yaz aylarının en keyifli aktiviteleri arasında sayılabilir.

 

Denizi ve deniz yolculuğunu sevenlerin özellikle tercih ettiği bu aktivite için rota seçimi son derece önemli.


Türkiye’de yat turları için özellikle Ege ve Akdeniz kıyıları tercih ediliyor.

 

Yat turu firmalarının tatilciler için belirlediği rotalar doğanın güzelliğini tüm cömertliğiyle sunduğu noktalardan geçiyor.


Eğer siz de yat turuna çıkmak ve bu eşsiz keyfi tatmak istiyorsanız şu rotaları takip edebilirsiniz.


Marmara kıyıları


Marmara kıyıları genellikle 2-3 günlük kısa tatiller için tercih ediliyor.


İstanbul Boğazı’ndan Karadeniz’e çıkan güzergahta Şile, Amasra ve Bartın kıyıları doğanın yeşiliyle denizin mavisinin buluştuğu benzersiz güzellikleri barındırıyor.


Ege kıyıları


Ege kıyıları yat turları için en çok tercih edilen bölge. Kuzeyden güneye kıyının hemen her noktası görülmeye değer doğa zenginliklerine sahip. 


En kuzeyden güney istikametine doğru Gökçeada, Bozcaada, Assos, Çeşme, Didim, Güllük Körfezi, Bodrum, Gökova Körfezi, Datça Yarımadası, Hisarönü Körfezi, Bozburun Yarımadası, Marmaris, Göcek ve Fethiye doğa-deniz meraklılarının en favori durak noktaları.


Akdeniz kıyıları


Deniz tutkunlarının en çok tercih ettiği rotalardan biri de Akdeniz kıyıları. Denizle doğanın yarattığı zarafet ve seyrine doyulmaz doğa manzaraları Fethiye’den itibaren meraklılarını karşılıyor.

 

Ölüdeniz, Göcek, Dalyan, Köyceğiz, Kaş, Kalkan, Kekova, Finike, Kemer ve Antalya gibi duraklar Akdeniz’in benzersiz güzelliklerine ev sahipliği yapıyor.

 

Fotoğraf: Flickr