Teknoloji > Bilgisayar > Bilgisayar Oyunları

World Of Warcraft'ta Hunter sınıfı hangi bölümlerden oluşur?


Avcı sınıfının Talent Tree (Yetenek Ağacı) özellikleri, 3 farklı bölümden oluşur ve oyuncunun canlandırmak istediği role göre 81 farklı yetenek sunar.
 

Beast Mastery (Hayvan Uzmanlığı): Bu dalda yer alan özellikler Avcı'nın evcil hayvanını (pet) iyileştirmek için kullanılır.

Saldırı gücü, yaşam enerjisi, bağlılık seviyesi, refleksleri, özel kabiliyetleri ve avcının sahip olacağı pet sayısını etkileyen nitelikler bu dalda ilerleyerek seçilebilmektedir.

Marksmanship (Nişancılık): Bu dal, adından da anlaşılacağı üzere yay veya tüfek kullanan oyuncuların, bu konudaki yeteneklerini en üst düzeyde kullanmalarına yarayan uzmanlık alanlarından oluşur.

Daha iyi nişan almak, hedefi işaretlemek, daha hızlı ateş etmek, atışlarınızın etkinliğini, vereceği zararı yükseltmek ve özel pek çok atış türünü seçebilmek için bu dalda yeteneklerinizi geliştirmeniz gerekiyor.

Survival (Hayatta Kalma): Avcılara özel pek çok yeteneği iyileştiren ve yenilerini sağlayan bir daldır.

Daha iyi yol izleme, tuzak kurma, bubi tuzaklarını iyileştirme, hızlıca ortadan kaybolma veya kritik zarar verme konularında ustalaşmak istiyorsanız, buradaki özellikler size yardımcı olacaktır.

Hunter olabilmek için

WoW dünyasında Avcı olabilmek için Dwarf, Night Elf, Draenei (Alliance), Orc, Tauren, Troll, Blood Elf (Horde) sınıflarından birini seçmelisiniz.

40. seviyeye kadar kumaş veya deri ekipman kullanabildiğiniz gibi bu seviyeden sonra eğitimle örgü bir zırh da (mail) kullanabiliyorsunuz.

Çeşitli hayvanları evcilleştirebilmeleri, uzun mesafeden etkili atışlar yapabilmeleri, düşmanları kaçarken bile yakalayabilmeleri, hücum gruplarında canavarları çekebilmeleri ve çeşitli bubi tuzaklarıyla düşmanları etkisiz hale getirebilmeleri bu sınıfı özel kılmakta ve oyuncular tarafından sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Avcı sınıfı oyuncuların da dediği gibi, “Oyunda sırtınızı dönmemeniz gereken tek sınıf"tır.