İş & Kariyer

Work & Travel'a katılmanın şartları nedir?


Work & Travel programına katılmanın öncelikli şartı gencin 18-25 yaş aralığında olmasıdır.

 

Adayın devam zorunluluğu olan bir üniversitede lisans veya yüksek lisans öğrencisi olması gerekir.


Videoyu izleyin:
Work & Travel USA nedir?

İngilizce seviyesi ise Amerika’da günlük konuşmaları yapabilecek düzeyde, yani en az orta seviyede olmalıdır.

 

Work & Travel’a  başvuran öğrencilerin vize alma sürecinde sorun yaşamamaları için, ABD hükümetince vize için ortaya konulan “iyi not ortalaması” beklentisini de karşılamaları gerekir. ABD vizesi alabilmesi için bir öğrencinin minimum 2.00 not ortalamasını tutturmuş olması beklenir ancak okunan üniversitenin ve bölümün zorluğuna göre istisnai uygulamalar olabilir.


Videoyu izleyin:
Work & Travel programına kimler başvurabilir?

 

Mezun olacak son sınıf öğrencileri, Work & Travel başvurusu için genel vize belgelerinin yanı sıra yüksek lisansa devam etme niyetlerini ALES belgesi götürerek göstermek durumundadır.

 

Work & Travel’a katılabilen tek Açıköğretim programı, Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’dir. Örgün öğretimde sayılan bu bölümün ilk iki sınıfında okuyan öğrenciler başvuru yapabilir.

 

İkinci öğretimde okuyan öğrencilerin başvurmalarına bir engel konulmamıştır, diğer öğrencilerle aynı prosedüre göre başvuru yapabilirler. Yurtdışında okuyan Türk öğrenciler için de aynı koşullar geçerlidir ancak vize başvurularını Türkiye’den yapmaları önerilir.


Videoyu izleyin:
Work & Travel ile Amerika'ya gidildiğinde ne tür işlerde çalışılır?