Hukuk > İş Hukuku

UZMANTV Hukuk kategorisinde neler bulabilirim?


UZMANTV merak ettiğiniz tüm konulardaki sorularınıza uzmanların görüntülü olarak yanıt verdiği bir platform.


İnternette güvenilir hukuksal kaynak ve mevzuat az olduğundan UZMANTV ekibi olarak sizlere avukatlar aracılığıyla hukuki destek veriyoruz.


Borçlar Hukuku, Ceza Hukuku, Medeni Hukuk ve Sosyal Güvenlik alt kategorilerinde alanında deneyimli avukatlar, hukuk akademisyenleri, sosyal güvenlik uzmanları ve mali müşavirler aklınıza gelen soruları cevaplıyor.

 

Kredi kartları komisyonu ve tüketici haklarının yanı sıra haciz de borçlar hukuku alanına giren sorunlar kredi kartı aidatı ödemek istemiyorsanız, ayıplı malı iade etmek istiyorsanız, haciz durumunda yapmanız gerekenleri bilmiyorsanız bu kategori size göre.

 

Adli Tıp Kurumu, hasta hakları, gözaltı, tehdit ve hakaret, suç duyurusu da ceza hukuku alanında bulabileceğiniz, mahkemeye gitmeden, polise başvurmadan önce izlemeniz gereken konular.


Tazminat davası nasıl açılır, maddi ve manevi tazminat nedir, mediasyon nasıl çalışır, velayet davası nasıl kazanılır, mirastaki haklarınız nelerdir, aile içi şiddet durumunda ne yapmalı, boşanma davası nasıl açılır merak ediyorsanız avukatlarımız sizi aydınlatmak üzere UZMANTV’de yer alıyor.


Emekliler ve çalışanlar için sosyal güvenlik yasası hakkındaki merak edilenleri Ali Tezel cevaplıyor.


Seçim işlemleri, muhtarlık işlemleri, ikametgah nasıl çıkarılır, asgari geçim indirimi nedir, yeşil kart nasıl çıkarılır, nüfus kağıdı nasıl yenilenir de yine bu kategoride bulabileceğiniz cevaplar.