İş & Kariyer

UZMANTV Gayrimenkul kategorisinde neler bulabilirim?


UZMANTV merak ettiğiniz tüm konulardaki sorularınıza uzmanların görüntülü olarak yanıt verdiği bir platform.

Ev alırken, ev satarken, ev kiralarken, tapu işlemleri ile ilgili tüm problemlerinizi Gayrimenkul kategorisinde çözmeyi amaçlıyoruz. Doğru ve kârlı emlak yatırımı için bilmeniz gerekenleri de uzmanların ağzından aktarıyoruz.

 

Ev sahibi veya kiracı olarak haklarınız, apartman hukuku hakkında bilmeniz gerekenler, istimlak durumunda yapabilecekleriniz, avantajlı kira kontratı nasıl hazırlanır gibi konular da avukatlarımız sayesinde doğrudan sizlere ulaşıyor. Örneğin bir ev sahibi olmaya karar verdiniz. Nereden ev almalısınız, yeni proje mi ikinci el ev mi almalısınız, konut kredisi alacağınız yere, mortgage’ın süresine nasıl karar vermelisiniz, hangi ev tipini seçmelisiniz… Adım adım izlemeniz gereken yol UZMANTV’de.

Kendinize ait bir eviniz de olabilir. O zaman yapı denetimi nasıl yapılır, emlak vergisi nasıl ödenir, emlak satarken nasıl bir yol izlenmeli, kat mülkiyetli tapuya nasıl geçilir gibi konular mutlaka ilginizi çekecektir.

Kiracı hakları, ev sahibi hakları, komşularla problemler, apartman giderleri kirada oturanlar için yol gösterici olacak. Miras olarak size bir ev kaldıysa haklarınız neler? İntifa hakkı, ifraz, hisseli tapu, müstakil tapu nedir? Kira artış oranı nasıl belirlenir? Kira kontratı nasıl yenilenir? Kiracı evden nasıl çıkartılır? Kiracı oturduğu evden çıkmamak için neler yapabilir? Merak ediyorsanız uzmanlarımız sizleri aydınlatıyor.