İş & Kariyer

UZMANTV Finans & Ekonomi kategorisinde neler bulabilirim?


UZMANTV merak ettiğiniz tüm konulardaki sorularınıza uzmanların görüntülü olarak yanıt verdiği bir platform.

Finans & Ekonomi kategorisinde küçük yatırımcı için rehber niteliğinde anlatımlar, ticaret yapanlar, şirketini büyütmek isteyenler için ipuçları, e-ticaret ve internetten para kazanmanın püf noktalarının yanı sıra iş kurarken dikkat etmeniz gerekenler de yer alıyor.

 

Örneğin yeni bir iş yeri açacak veya bir şirket kuracaksınız, o halde limited şirket nasıl kurulur, şahıs şirketi nasıl kurulur, anonim şirket nasıl kurulur, marka ve patent tescili nasıl yapılır, banka kredisi nasıl alınır gibi konuların içinde merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını uzmanından bulabilirsiniz.

Şirketini daha etkili yönetmek isteyen yöneticiler veya yükselmek isteyen yönetici adayları ise yönetici koçlarının anlatımıyla liderlik önerileri işyerinde motivasyon, zaman yönetimi, sunum teknikleri, halka ilişkilerin önemi, kriz yönetimi hakkında bilgi sahibi olabilir.

Uluslararası ticarette kendinize yer edinmek için ise ithalat nasıl yapılır, hangi ülkeden ne ithal edilir, Çin ve Japonya pazarı, dış ticarette fiyat belirleme ve dış ticarette teslim şekilleri ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız.

Borsa ve yatırım da yine bu kategorinin alanına giriyor. Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası, İMKB, hisse senetleri, Altın Borsası ile ilgili bilmeniz gerekenler en yetkili isimler anlatıyor. Borsa, repo, Eurobond veya Forex piyasasından para kazanmak için ipuçlarını profesyoneller açıklıyor.