Evcil Hayvanlar

UZMANTV Evcil Hayvanlar kategorisinde neler bulabilirim?


UZMANTV merak ettiğiniz tüm konulardaki sorularınıza uzmanların görüntülü olarak yanıt verdiği bir platform.


Evcil hayvanlar kategorisi tüm hayvanseverlerin buluşma noktası olmaya aday. Balık, kedi, köpek ve kuş gibi başlıca kategorilerin yanı sıra kemirgen evcil hayvan beslemek isteyenler için de UZMANTV yol gösterici oluyor.

 

Çocuğunuz kedi veya kuş istiyorsa, yeni aldığınız köpeğin eğitimini nerede alması gerektiğini bilmiyorsanız, hamsterlar sizin eviniz için uygun mu merak ediyorsanız göz atmanız gereken konular Evcil Hayvanlar kategorisinde.


Balık bakımı ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları UZMANTV soruyor. Süs balığı nasıl seçilir, akvaryum nasıl kurulur, pirana bakımı nasıl yapılır ilk aklımıza gelenler.


Kedi nasıl seçilir ise başlı başına bir bilim. Tekir, Siyam kedisi, Van kedisi, Ankara kedisi, İran kedisi ve Amerikan Bobtail’in özellikleri, kedi aşıları, kedilerde kızışma ve kedilerde pirelenme de bulabileceğiniz konular arasında.


Kangal bakımı, Alman kurtlarının özellikleri, Doberman ırkı, Golden Retriever ve Labrador seçimi köpek kategorisinde karşınıza çıkacak konular. Bu kategori sayesinde köpek seçimi, köpeklerde tuvalet eğitimi, yavru köpek alırken bilinmesi gerekenler, temel komutlar, itaat eğitimi, köpek aşıları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Güvercin, kanarya, papağan ve muhabbet kuşu bakımı hakkında da merak ettiklerinize cevap bulabileceksiniz. Muhabbet kuşuna eş nasıl seçilir, papağan nasıl konuşturulur, güvercinler nasıl takla atar, kuşlar nasıl çiftleştirilir soruları da artık yanıt bulacak.