Teknoloji > İnternet

Twitter'daki arkadaşlarımızı nasıl bulabiliriz?


Twitter.com sayfasında, sağ üst köşedeki “Sign In” yazısına tıklayarak, e-posta adresinizi ve şifrenizi not edin ve hesabınıza giriş yapın.

Hızlı bir başlangıç yapmak isterseniz, sayfanın üstündeki geniş kutuya 140 harfi geçmeyecek ilk kişisel iletinizi yani “Tweet”inizi yazın ve “Tweet” yazısına tıklayıp gönderin. Böylece Twitter’ın akışına hemen katılmış oldunuz.

Şimdi, Twitter’ı verimli kullanmanın yollarını öğrenmekte sıra. Öncelikle buradaki kaynakları öğrenmekle işe başlayın; tanıdıklarınızı, arkadaşlarınızı bulun ve takip etmeye başlayın.

Buraya tıkladığınızda, Twitter’da izlemek istediğiniz insanlara ve kuruluşlara ulaşmak için kullanacağınız arama seçeneklerini göreceksiniz.

Videoları İzleyin: İnternet Siteleri

"Find On Twitter" bölümünde aradığınız kişi veya kuruluşun adını girerek arama yapabilirsiniz, bulduklarınızı takip etmek için yanlarındaki “Follow” yazısına tıklamanız yeterli. “Browse Interests” bölümünde sol sütundan ilgi alanlarınızı tıklayabilir, önünüze çıkan seçenekleri inceleyebilir, beğendiklerinizi takip edebilirsiniz.

 

 

"Find Friends" bölümü, Twitter’ın Gmail, AOL, Yahoo ve Linkedln hesaplarınızdaki arkadaşlarınızı bulup siteye çağırmasını sağlıyor. Böylece farklı hesaplardan görüştüğünüz tüm arkadaşlarınızı Twitter çatısı altında buluşturabilirsiniz.

Örneğin solda Gmail’e tıkladığınızda çıkan boşluklara Gmail adresinizi ve şifrenizi yazın ve arama başlatın. Twitter’ın burada bulduğu arkadaşlarınızdan dilediklerinizi “Follow”a tıklayarak takibe başlayın.

"Invite By Email" bölümü ise aramalarda bulamadığınız ancak Twitter’da iletişim kurmayı istediğiniz tanıdıklarınızı çağırabilmeniz için. Alttaki boşluğa çağıracağınız kişinin e-posta adresini yazın ve ona Twitter’dan bir çağrı mesajı gönderin. Farklı mail adreslerini aralarına virgül koyarak yazarsanız birden çok kişiye aynı anda çağrı gönderebilirsiniz.