Teknoloji > İnternet

Twitter'da hesap nasıl açılır?


Siz de bir Twitter hesabına sahip olmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli:

Twitter’ın ana sayfasına BURADAN girin ve sayfanın sağındaki “Sign Up” yazısına tıklayın. Açılan sayfadaki ilk boş alana adınızı yazın. Bu alana gerçek adınızı tam olarak yazarsanız tanıdıklarınızın sizi daha kolay bulmasını sağlarsınız.

İkinci alana 15 karakterden uzun olmayacak, “admin” ve “twitter” kelimelerinin içermeyecek şekilde seçtiğiniz kullanıcı adınızı yazın. Bu sizin bir hobinizi veya ilgi alanınızı belli eden bir takma isim olabilir.

Videoyu izleyin:
iPhone üzerinden Twitter nasıl kullanılır?

Sizi iyi tarif eden bir kullanıcı adı belirlemek yerinde olur zira takipçileriniz sizi bu isimle takip edecek, yazdıklarınızı kendi sayfalarına bu adınızla taşıyacaklar, sayfanıza ulaştıran URL adresi de bu kullanıcı adını içerecek. Kullanıcı adınızı istediğiniz zaman “Account Settings” bölümünden değiştirebilirsiniz.

Kalan boşluklara şifrenizi ve e-posta adresinizi girin. Şifrenizi seçerken daha güvenli olması için kelime, harf ve sembolleri bir arada içermesine dikkat edin. Aşağıda soldaki küçük kutuyu işaretlerseniz, Twitter’ın hizmet koşulları ve güvenlik politikasını kabul ettiğinizi teyit etmiş olursunuz. Şimdi “Create My Account” butonuna tıklayın. Karşınıza çıkacak pencerede bir harf dizisi göreceksiniz. Bu dizide gördüğünüz harfleri aynı sıra ve boşluklarla altındaki satıra yazın ve gönderin.

E-posta adresinize gönderilen onaylama postasında verilen linke tıklayıp üyeliğinizi kesinleştirin. Böylece artık siz de bir Twitter üyesisiniz.