Astroloji > Tüm Burçlar

Toprak grubu burçları için cinselliğin önemi nedir?


Toprak grubu burçları için denge önemli bir unsurdur. Sabırlı karakterleri ve sadakate verdikleri önemle dikkat çekerler.

Aslında tutucu bir yapıya sahip olan toprak grubu burçları ruhlarına hitap edecek yapıda insanlarla karşılaştıklarında cinselliği dorukta yaşamayı sever. Detaycı yapıları nedeniyle cinsel yaşamlarını zora soktukları da görülmektedir.


Boğa: Seks, Boğalar için yemek yemek, su içmek, nefes almak gibi son derece olağan bir ihtiyaçtır. Sıcak, coşkulu ve tutkuludurlar. Sarıp sarmalamayı severler. Tantrik yani yavaş seksten hoşlanırlar. Çeşitli kültürlere dayalı farklı ve renkli deneyimlere de her zaman hazırdırlar.


Başak:  En bilinen özellikleri titizlikleridir. Başak burcu olanlar kurallara ve düzene önem verirler. Bu özellikleri cinsel yaşamları için de geçerlidir. Temiz bir ortamda yaşanacak cinsel deneyim onlar için yeterli olacaktır. Ancak kural sayılan bu durumu yerine getirip tutkusuz bir deneyim yaşamak da onlara göre değildir.


Oğlak: Saygı, sevgi ve şefkate büyük önem veren Oğlaklar yaşayacakları tutku ve coşku dolu bir ilişki için son derece sabırlı davranabilirler. Bakirlik onlar için önemlidir. Ancak güvendikleri ve kendini adayabilecekleri partnerleriyle tabusuz bir cinsel yaşam isterler. Verdikleri kadar almak isterler. Tek gecelik veya anlık ilişkilerden hoşlanmazlar.