İlişkiler

Terk edilmenin yolları nelerdir?


İlişkilerinizde doğru gitmeyen bir şeyler varsa, sürekli terk edilen taraf oluyorsanız ortada sizin göremediğiniz bir sorun var demektir. Öncelikle kendinize ve ilişkinize dışarıdan bakmayı öğrenmelisiniz. Bayan arkadaş veya erkek arkadaşınıza karşı bazı tavırlarınız kısa dönemde çözülebilen sorunlar gibi görünse de uzun vadede ilişkinizi yıpratan, içinden çıkılmaz hale getiren davranışlar olabiliyor. Size sıradanmış gibi gelen bazı davranışlarınız terk edilmenize sebep olabilir.

Kötü giyinin!

Terk edilmek mi istiyorsunuz? Kötü giyinin! Ya da kötü giyinmeye devam edin. İlişkilerin ilk dönemlerinde kendine özen gösteren çiftler, ilerleyen zamanlarda bir sevgili ya da arkadaş olmanın getirdiği rahatlıkla kendilerine bakmayı bırakıyorlar. Genellikle kadınlar tarafından sıkça yapılan bu hata erkek arkadaşları tarafından terk edilmeye sebep oluyor. İlişki uzmanı İlhan Uçkan konuyla ilgili “Zevksizlik, özellikle de uyumsuz ve kötü giyinmek iticidir” diyor.  Ve ekliyor “Zevksiz uyumsuz ve pasaklı giyim kuşam, sevgilinizi sizden hızla soğutacaktır!”

Hastalık derecesinde kıskanın!

Kıskanmak bir sevgi göstergesi olarak algılanır. Sahiplenme duygusu karşı tarafa kendini değerli hissettirir. Ancak aşırı takıntılı kıskançlık ve aşırı sahiplenme etrafınıza karşı “tutkulu aşk” imajı çizse de sevgiliniz için durum pek tutkulu görünmeyecektir.  İlhan Uçkan “Terk Etme Oyunları Kılavuzu” kitabında terk edilmeyi anlatırken kıskançlıkla ilgili şunları söylüyor; “Aşırı sahiplenici, paranoya temelli kıskançlık, içerdiği şiddet tehdidi ile birlikte korkutucu bir ortam yaratır ve sevgilinizin sizi terk etmesine yol açar”

Anlayışsız olun!

İlişki içinde bencil olmak “çift” olmanın önündeki en büyük engel. Egoist ve bencil olmanız karşı tarafa daha az tolerans göstermenize ve daha az iletişime sebep olur.  Anlayışsızlık sağlam bir terk edilme sebebidir. Örneğin işi başından aşkın sevgilinizi “neden benimle ilgilenmiyorsun?” diyerek kendinizden nefret ettirebilirsiniz! Arkadaş arıyorum diyorsanız bunlardan kaçınmalısınız.

Kaba olun!

Eğlenceli, havalı ve rahat görünmek için yaptığınız şeyleri düşünün. Erkekler özellikle sevgili adaylarının yanında gereğinden fazla rahat tavırlar sergileyerek itici olabiliyorlar. Görgü kurallarını yerle bir eden bu davranışlarla kendinizi kolaylıkla terk ettirebilirsiniz.

Eğer terk edildiyseniz ve yeni bir aşk arıyorsanız İstanbul’a özel arkadaşlık sitesi istanbul.net’i ziyaret edebilirsiniz.