Teknoloji > Görüntü Sistemleri

Televizyonu evinizde nereye yerleştirmelisiniz?


Beğendiğiniz televizyonun boyutunun odanızın boyutları ve oturma biçiminizle uyumlu olması büyük önem taşıyor.

 

Televizyon alışverişinden önce odanızın boyutlarını ölçün ve alacağınız televizyonun tüm kenarlarının seçtiğiniz duvara rahatça sığdığından emin olun. Ayrıca televizyon yerleştirildiğinde havalandırma sisteminin iyi çalışması için iki yanında yeterli boşluğun kalmış olması gerekir.

 

Televizyonunuzun performansını ve ondan alacağınız keyfi belirleyen bir başka unsur da seyir açınız.

 

Televizyonların gözünüze en kaliteli görüntüyü vereceği açı tam dik açıdır yani televizyon izlerken gözleriniz ekranın orta noktasıyla aynı hizada olmalıdır.

 

Odanızda bu koşulu sağlayabilmek için bir seçenek, size uygun yükseklikte bir televizyon sehpası edinmek. Başka bir amaçla alınmış bir sehpayı televizyon altında kullanmayı düşünüyorsanız dikkat edin.

 

Sehpanız televizyonunuzun ağırlığını kaldıramazsa ciddi bir kazaya meydan verebilirsiniz. Bu yüzden en iyisi, televizyon modelinize uygun olarak imal edilmiş televizyon sehpalarını tercih etmek.

 

Televizyonunuzu yerleştirmek için ikinci bir seçeneğiniz de onu özel aparatıyla duvara asılı halde kullanmak. Bu seçenek aynı zamanda önemli bir alan tasarrufu sağlayacaktır.