İlişkiler

Sevgilinize en doğru hediyeyi nasıl alırsınız?


Yılbaşı, doğum günü, sevgililer günü gibi özel günlerde insanların sevgililerine ne hediye alacakları her zaman merak edilen bir konu olmuştur. Doğru hediyeyi doğru zamanda vermek birçok sevgilinin oldukça önem verdiği bir konudur.

Journal of Experimental Social Psychology adlı dergide yayımlanan bir araştırmaya göre kişiler en çok daha önceden beğendikleri ve gerçekten istedikleri bir hediye aldıklarında seviniyorlar. Dolayısıyla sevgilinize ne hediye alacağınız sorusunun cevabı oldukça basit: Ne istediğini bulmak!

UZMANTV Rehber'den öğrenmek için tıklayın: İyi Bir Sevgili Olmanın 10 Yolu Nedir?


Bunun için iki farklı yol izleyebilirsiniz. Öncelikle kısa yoldan direkt olarak sorabilirsiniz. Bu, ilk etapta yanlış bir davranış gibi görünse de çoğu insan karşısındakinin kendisine değer verdiğini bilmekten hoşlanır. Dolayısıyla ne istediğini ona direkt olarak sormak hiç de fena bir yol olmayabilir. Özellikle karar vermek için fazla zamanınız yoksa.

İkinci bir yol olarak sevgilinizin ne istediğini, zaman içerisinde onunla belli etmeden yapacağınız sohbetlerle bulabilirsiniz. Örneğin bir gün birlikte alışverişe gidip neleri beğendiğine dikkat edebilirsiniz, ya da yakın bir arkadaşını arayıp son zamanlarda ne almak istediğini öğrenebilirsiniz.
 

Uzmanından öğrenin: Hediye seçerken kişinin hangi özelliklerine dikkat edilir?
 

Çok yaygın olarak kullanılan “önemli olan düşünmektir” sözü aslında gerçekleri ifade eder. Hediye almaktan herkes hoşlanır. Çünkü karşı taraf bir şekilde değer verdiğini göstermek istiyordur. Dolayısıyla hediye seçiminde rahat olun, çok büyük ihtimalle onu mutlu edeceksiniz.