İlişkiler > Aşk

Sevgiliniz sizi aldatıyor mu, nasıl anlayabilirsiniz?


Aldatma, günümüzde ilişkilerin bitmesine en sık neden olan olaylardan birisi. Birçok çift, bir tarafın ilişkiye olan sadakatini kaybetmesi ve partnerini aldatmaya başlaması nedeniyle ayrılıyor. Dolayısıyla insanlar sevgililerinin kendilerini aldatıp aldatmadığını her zaman merak ediyorlar. Bu her ne kadar basitçe anlaşılacak bir şey olmasa da sevgilinizin sizi aldatıp aldatmadığını ölçmenin bazı yolları var. İşte onlardan birkaçı:

Uzmanından öğrenin: Aldatma yaşanmış bir evlilik kurtarılabilir mi?

  • Size normalde davrandığından daha iyi davranmaya mı başladı? Sevgilisini/eşini aldatan birçok insan yaşadığı vicdan azabı sebebiyle partnerine çok daha iyi davranmaya başlar.
  • Bu durumun tam tersi de söz konusu olabilir. Aldatma gerçeğiyle yüzleşmekte sorun yaşayan kişiler sevgilisine/eşine çok daha sert davranmaya başlayabilir.
  • Yaşam düzeninde sebepsiz değişiklikler olabilir. Bu durum her ne kadar farklı nedenlere bağlı olarak gelişebilse de kimi aldatma olaylarında kişi sevgilisine/eşine söylediği yalanları yeni edindiği hobilerle veya yeniden görüşmeye başladığı arkadaşlarıyla açıklamayı tercih ederler.
  • Başka biriyle ilişkisi olan kişiler bazı durumlarda mevcut sevgilisinden/eşinden ayrılmaya cesaret edemez. Bu durumlar genelde vicdan azabı sebebiyle gerçekleşse de, bir anda “biz ayrılsak ne olur?” gibisinden sorular sormaya başlayan bir sevgili şüphe uyandırıcıdır.
  • Uzun zamandır görüşmediği arkadaşlarıyla çok sık görüşmeye başlayan bir sevgilinin de şüphe uyandırıcı olduğu söylenebilir. Aldatan birçok insan yeni görüştüğü kişinin ismini farklı bir isimle kaydeder. Dolayısıyla sık sık telefon eden bir isme şüpheyle bakmak gerekebilir.