Sağlık > Cinsel Yaşam

Sertleşme sorunu yaşayanlar nelere dikkat etmeli?


Sertleşme sorunu erkeklerin seks hakkındaki kabuslarının başında geliyor. Eğer bu sorunu yaşıyorsanız yalnız değilsiniz.

 

Araştırmalara göre dünyadaki her yüz erkekten on yedisi sertleşme sorunu yaşıyor. Özellikle tansiyon, kolesterol ve şeker hastasıysanız risk çok artıyor. Cinsellikte sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin yüzde 70'i bu hastalıklardan şikayetçi.

 

 Uzmanından öğrenin: Sertleşme sorunu ve sertleşme sorunu tedavisi ile ilgili merak ettikleriniz
 

Yapmanız gerekenler

  • Uykunuza dikkat edin. Penisteki dokular uyku sırasında kanla dolar ve yenilenir. Altı saatten az uyuyorsanız yıllar içinde sertleşme sorunu yaşama şansınız artar. Erken yatmak sadece beyin sağlığı için değil, cinsel sağlık için de gerekli.
  • Alkolü azaltın. Düzenli olarak içki içmenin sertleşme sorununa neden olduğu biliniyor. Hiç içmeyin demiyoruz ama haftada üç kereden fazla çok miktarda içki içmemeye çalışın.
  • İlaçların yan etkilerine dikkat edin. Tabii ki sağlık sorunlarınız için ilaçlara başvurun ama anti-depresan ve tansiyon ilaçlarının ereksiyon sorunu yaratacağını bilin. Ayrıca bazı uyku ve soğuk algınlığı ilaçları da penisiniz üzerinde istemediğiniz etkiler yaratabilir.
  • Zayıflayın. Özellikle göbeğiniz varsa ve bel çevreniz 105 santimi geçmişse dikkatli olun. İlerleyen yaşlarda sertleşme sorunu yaşamamak için daha gençken kilo almamaya çalışın.

Uzmanından öğrenin: Ereksiyon sorunları ve performans arttırıcı bitkisel formüller hakkında merak ettiğiniz her şey

 

Sigarayı bırakın, sertleşme sorununuz çözülsün 

  • Sigarayı bırakın. Sigara sadece akciğer kanseri gibi ölümcül hastalıklara neden olmuyor, seks hayatınızı da öldürüyor. Tütün ürünleri damarlara ve penis dokusuna zarar veriyor, penisin ufalmasına neden oluyor. Aynı nedenden dolayı penisiniz gerilemiyor. Merak etmeyin, sigarayı bırakınca sertleşme sorununuz sona eriyor.
  • Sertleşme sorununun nedenlerinden biri testosteron düşüklüğüdür. İlaç almak dışında testosteron seviyenizi yükseltmenin bir yolu da egzersizden geçiyor. Özellikle ağırlık çalışmaları testosteron seviyenizi ve dolayısıyla sertleşme kapasitenizi artıracaktır.
  • Kasık bölgenize özel egzersizlerle sertleşme sorununuzu aşabilirsiniz. Tuvaletteyken idrarınızı tutar gibi kendinizi sıkın, 3 saniye bu pozisyonda kalın. Bu hareketi gün içinde sık sık tekrarlayın. Kadınların da orgazmı artırmak için yaptıkları bu egzersiz cinsel hayatınıza renk katacak.