Gezi > Avrupa Seyahati

Saraybosna tatilinde konaklama ile ilgili neler bilmeliyiz?


Saraybosna'da son yıllarda turizm patlaması yaşanmaktadır. Otel ve pansiyonların çoğu olması gerekenden küçüktür ancak turistlere samimi bir ortam sunarlar.

Saraybosna'da pek çok konaklama seçeneği vardır. Pansiyon ücretleri gecelik 20-50 Euro arasında değişir. Otellerin gecelik ücreti ise kahvaltı dahil 35-70 Euro aralığındadır. Çoğunda televizyon ve mini-bar bulunur.

 

4-5 yıldızlı daha pahalı otellerin gecelik ücreti 75-125 Euro arasında değişmektedir ve Avrupa ülkelerindeki tüm konforu sunarlar. Ayrıca kentte, 15-20 Euro'ya ucuz yataklar sunan birkaç hostel de bulunmaktadır.
 

 

Sosyalist dönemden kalan eski otellerin çoğu onarılmaktadır. Kaliteli bir konaklama hizmeti sunarlar. Daha küçük pansiyonlar ya da oda-kahvaltı şeklindeki yerler ise sıcak bir aile ortamı vaat ederler.

 

Şehirdışı seçeneği


Şehir dışında bir otel veya pansiyon da tercih edebilirsiniz.  Otobüs, tramvay veya kısa bir taksi yolculuğu ile kısa sürede şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

 

Kaldığınız yerde, terasta kahve veya şarap içerek hoş deneyimler yaşayabilirsiniz. Oda-kahvaltı türü mekanların sahipleri oldukça sıcakkanlıdır. Size yardımcı olmak için kendi işlerinden dahi fedakarlık edecek yapıdalardır.

 

Gezinizi uzatın: Videolarla Hırvatistan Seyahati