Teknoloji > Cep Telefonları

Samsung Galaxy S4'ün özellikleri nelerdir?


Galaxy S4, Samsung’un Galaxy S3 modelinin daha gelişmiş bir modeli olarak kabul edilebilir. Tasarım bakımından Galaxy S3’e benzese de yeni donanımı ve boyutları ile eski modelini geride bıraktığı söylenebilir.
 

Video ile öğrenmek için tıklayın: iPhone ile yolunuzu nasıl bulursunuz?

Android işletim sistemini kullanan Galaxy S4, güçlü işlemcisi ve 13 megapiksellik kamerasıyla dikkat çekiyor. Galaxy S3’ün 1 Ghz olan işlemcisinden neredeyse iki kat hızlı bir işlemciye sahip olan Samsung Galaxy S4 esik versiyonuna göre neredeyse 2 kat hızlı çalışıyor.

Samsung Galaxy S4’ün diğer bazı özellikleri şöyle:

  • Eski versiyonundan daha büyük olan Samsung Galaxy S4, 5 inç yani 12,7 cm genişliğinde, 1080p çözünürlükte süper AMOLED ekrana sahip.
  • 1.9 Ghz dört çekirdekli Snapdragon işlemci kullanıyor. İşlemcisi eski versiyonun neredeyse 2 kat daha hızlı. Ayrıca 2 GB RAM’e sahip.
  • Samsung Galaxy S4 Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanıyor.
  • Samsung Galaxy S4’ün ana kamerası 13 megapiksel çözünürlüğündü. Ön panelinde ise 2 megapiksel kamerası var.
  • Samsung Galaxy S4 16 GB, 32 GB ve 64 GB dahili hafızalı modellerle piyasaya sunuldu.  İstenirse SD kartlarla hafızası artı 64 GB daha genişletilebiliyor.
  • Samsung Galaxy S4, 69.8 mm x 136.6 mm x 7.9 mm ölçülerinde ve toplam 130 gr ağırlığında. Samsung Galaxy S4'ün kalınlığı sadece 7.9 mm.

İzleyerek öğrenin: Samsung Galaxy S3 ile neler yapabiliriz?


Galaxy S4'te dahili adım ölçer bulunuyor. Ayrıca telefonun ısı ve nem ölçebilme özellikleği de var. Dual Video Call özelliği sayesinde görüntülü görüşmelerde hem ana kamera hem de ön kamera bir arada kullanılabiliyor.