Güzellik > Saç Bakımı

Saç kırıkları nasıl azaltılır?


Saçlar vücudumuzun en hassas ve en çok uğraştığımız bölgesi.

 

Sürekli uygulanan kimyasallar, aşırı saç modelleri ve sıcak şekillendirme uygulamaları saçların kısa sürede yıpranıp kırılmasına neden olur. Kırıklarla dolu saçlar ise istenen bir görüntü değildir.

 

Uzman videosunu izleyin: Saç kırıkları için saçımıza nasıl bakım yapabiliriz?

 

Kırıkları önlemek için birkaç basit ama önemli yöntemi uygulayabilirsiniz. İşte size kırıkları azaltmak için birkaç ipucu:


Isı uygularken dikkat edin
Saç maşaları ya da düzleştiricilerinin hayat kurtardığı bir gerçek. Adeta kuaför düşünmeden giysi seçer hale geldik. Ancak bu aletler yanlış ya da sık kullanıldığında geri dönülmez zararlara yol açar. Çünkü saçlara ısı uygulamak kırık oluşumunu arttırır. Sürekli fön yapmak, zamanla saçınızı zayıflatacak, inceltip kolay kopar hale getirecektir. Elektrikli aletleri özel günlere saklayın ve kesinlikle haftada bir kereden fazla kullanmayın.

 

Uzman videosunu izleyin: Kırık oluşmaması için saçımızı nasıl taramalıyız?

Bigudi kullanın

Isıyla şekil vermek yerine bigudi gibi doğal şekillendiriciler kullanmayı deneyin. Saçınızı bigudiye nemliyken sarın, böylece daha pürüzsüz bir görünüm elde edersiniz, saçınıza da zarar vermemiş olursunuz. Saçınızı nemliyken örmek de ısı uygulamanıza gerek kalmadan kalıcı ve güzel dalgalara sahip olmanızı sağlar.