Güzellik > Saç Bakımı

Saç dökülmesi için hangi şifalı bitkiler kullanılabilir?


Saçların oluşumunda en önemli elementlerden biri çinko olduğundan, bol tahıl, özellikle de yulaf ile beslenmek saçları güçlendirecek ve dökülmeyi geciktirecektir.


Videoları izleyin:
Saç Dökülmesi Hakkında Her Şey

 

Fındık, ceviz ve üzüm gibi kuruyemişler de saç dökülmesini önleme özelliğine sahiptir. Ancak saç dökülmesini yalnızca beslenme ile önlemek zordur.

 

Çalışmanızın etkili olması için beslenmenin yanı sıra saç derisine bitkisel uygulamalar da yapmanız gerekir. Zeytinyağı kafa derisinin pH dengesini düzenleyici bir maddedir.

 

Saç diplerinize haftada bir kez pamukla zeytinyağı uygulayın. Bu şekilde 1 saat bekleyin ve saçınızı durulayın. Bu bakımda saf zeytinyağı kullanılırsa daha iyi sonuç verecektir.

 

Bir başka yöntem de sarımsak, badem, çam terebentin ve havuç yağı gibi yağların karışımı ile saç derisine kür yapmaktır. Bu yağ bakımlarını birkaç ay düzenli uygulayarak saç dökülmesini durdurabilir, yeni saçlar çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 

Cilt sorunundan kaynaklanan saç dökülmeleri ve seyrelmelerinde ayrıca deriye sarımsak ve ısırganotu uygulamaları da başarılı sonuç vermektedir.


Uzman videosunu izleyin:
Saç dökülmesi hangi hastalıkların belirtisi olabilir?