Güzellik > Makyaj

Rimel kullanma teknikleri nelerdir?


Rimel tüm kadınlar tarafından makyajın vazgeçilmez bir elemanı olarak düşünülmelidir. Yalnızca çok uzun ve yoğun kirpiklere sahip kadınlar rimelsiz makyaj yapabilir.

 

Videoları izleyin: Rimel Nasıl Seçilir

 

Rimel, kirpikleri belirginleştirmek kadar göz şeklini ve rengini öne çıkarmak gibi bir işleve de sahiptir. Rimelin sürülüş tekniği gözün alacağı şekli belirleyecektir, kötü sürüldüğünde gözün güzelliğini kapatabilir.

 

Rimeli kirpiklerin tam dibinden başlayarak sürmek, diplere yoğun uygulamak gerekir. Böylece bu bölgede dolgun bir görünüm sağlanır.

 

Dip boyaması bittiğinde rimel uçlara sürülür. Bunun için rimeli dıştan içe doğru hareket ettirmek gerekir. Kirpiğin önce üst, sonra alt kısmı boyanmalı.

 

Çekik gözlülerde kirpiğin dış ve orta kısmına yoğun rimel uygulanıp, uç kısımları doğal bırakıldığında çekik görüntü vurgulanmış olur. Yuvarlak bir göz yapısına sahipseniz gözünüzün iç kısmına rimel sürmemeniz önerilir.

 

Alt kirpiklere aşırı rimel uygulandığında bakışlar aşağıya kaymış gibi durur, bu yüzden altların sadece diplerine ve çok hafif uygulama yapılmalı.

 

Videoyu izleyin: Seksi makyajda rimel sürerken nelere dikkat etmeliyiz?