Sağlık > Cinsel Yaşam

Orgazm hakkında 7 ilginç gerçek


Orgazm hala sırları çözülemeyen bir olgu. Seks yaparken o noktaya gelebilmek için birçok fiziksel ve duygusal birleşim olması gerekiyor.

 

Orgazmın kan basıncını, kalp atımını hızlandırdığını zaten biliyorsunuz. Bunlar ise bilmediğiniz gerçekler:

 

Videoyu izleyin: Kadının orgazm olabilmesi için erkek neler yapabilir?


1. Erkekler orgazm esnasında 10 cc civarında meni salgılar. Araştırmalara göre, 1 erkek tüm hayatı boyunca yaklaşık 53 litre meni boşaltır.

2. Kadınlarda G noktasının varlığı halen tartışmalı bir konu. Peki erkeklerin G noktası var mı? Evet, var! Üstelik 3 yerde: 1) Sünnet olduktan sonra ortaya çıkan, penis başının alt tarafındaki alan. 2) Testislerle anüs arasındaki deri. 3) Prostat bezi.

3. Erkekler her zaman orgazm olabilir. Kadınlar ise bazı zamanlarda daha kolay orgazm olabilir. Bunların başında da adet (regl) dönemi gelir. Ancak maalesef çoğu kadın ve bazı erkekler için bu dönemde seks yapmak rahatsız edicidir. Adet döneminde kadınların daha kolay orgazm olma sebebi ise kasık bölgesindeki kan akışının yüksek oluşudur.

4. Kinsey raporuna göre, erkekler meniyi yaklaşık saatte 45 km hızla fışkırtıyor. Buna yakışmayacak şekilde, spermler ise meni içerisinde 15 dakikada 3.8 cm yol alacak şekilde yüzüyorlar.

 

Videoyu izleyin: Kadının orgazm taklidi yaptığı anlaşılabilir mi?

5. Erkekler orgazm sırasında acı hissedebilir, ani baş ağrısı yaşayabilir ve hatta hapşırabilirler. Bunun nedeni, orgazm olurken sinir sisteminin aşırı uyarılmasıdır. Hapşırmanın açıklaması ise, beyindeki orgazm bölgesi ile hapşırma ve esneme bölgelerinin yakın olmasıdır.

6. Erkekler için ortalama orgazm olma süresi, cinsel birleşme yaşandıktan sonra, 3 ile 5 dakika arasındadır. Bunun önüne 10 - 12 dakikada birleşme öncesi oyunları ilave edersek bu kez süre 13- 15 dakikaya yükselecektir.

7. Kadın seks sırasında orgazm olmuşsa hamile kalma olasılığı daha yüksektir. Çünkü orgazm kasılmaları, spermlerin vajinal kanala, oradan da uterusa daha kolay ulaşmasını sağlar.


Videoyu izleyin: Kadınlar hangi pozisyonlarda daha kolay orgazm olur?