Güzellik > Cilt Bakımı

Normal ve karma cildi olanlarda cilt bakımı nasıl yapılır?


Karma ve normal cildi olanlar da en az yağlı ciltliler gibi cilt temizliğine çok dikkat etmeli. Özellikle T bölgesindeki yağlanma nedeniyle siyah nokta ve sivilceye müsait olan karma ciltliler, sadece bu bölgelerinde oluşabilecek kötü görüntüyü ancak düzenli temizlik ile önleyebilir.

Uzman videolarını izleyin: 
Karma Cilt Bakımı


Normal ve karma cildi olanlarda günlük bakım:

  • Cildinizi uyanır uyanmaz cildi sakinleştiren maddelerle zenginleştirilmiş bir ürün ile temizleyin.
  • Ardından alkolsüz bir tonik ile silin.
  • Cilt henüz nemini kaybetmeden antioksidan içerikli bir serum kullanın. Cildin serumu yeterince emmesi için birkaç dakika bekleyin.
  • Serum tamamen emildikten sonra vitaminli bir nemlendirici ile cilt temizliğinizi ve bakımını tamamlayın. Vitamin olarak A vitamini içeren kremlere yönelebilirsiniz.
  • Dışarı çıkmadan önce yüksek faktörlü bir güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin.

Uzman videosunu izleyin: 
Karma cilt için bakım ürünü nasıl seçilir?

Normal ve karma cildi olanlar, akşamları da cildini tekrar temizlemeli ve tonikle rahatlatmalı. Ardından cildinize uygulayacağınız peeling etkili bir ürün de cildinizdeki 
siyah nokta ve sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Tüm akşam bakımının ardından karma ve normal ciltlilere uygun bir nemlendirici krem ile günlük temizliğinizi tamamlayın.

Eğer cildinizin daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız, sabahları multi-vitamin, kalsiyum, antioksidan ve alfa lipoik asit tabletleri alabilir, cildinizin içerden temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Kış aylarında bakım

Karma cildi olanlar, kış aylarında normal bir temizleyici yerine haftada 3 defa alfa meyve asitleri içeren temizleyicilerden kullanabilir. Bunun yanı sıra, yüksek oranda antioksidan içeren ve haftada bir kez yapılabilecek 
C vitamini bakımları da cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlar.