Astroloji > Tüm Burçlar

Merkür'ün gerilediği dönemlerde nelere dikkat edilmeli?


Doğru olanı bir yerden bir yere aktarma ile ilgili görevli, haberci bir gezegen olduğu için konuşma, dinleme, bilgi verme ve alma ile ilgili iletişim araçları Merkür gerilemesinden etkilenir.

 

Bu nedenle Merkür gerilemesi döneminde dikkat etmemiz gerekenleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.
 

 

UZMANTV Rehber'den öğrenmek için tıklayın: Merkür gerilemesi nedir?

  • Merkür gerilemesi döneminde iletişim araçları, iletişim araçlarının kullanımı ve iletişim biçimleri ile ilgili aksaklık ihtimalleri göz önüne alınmalı. Örneğin; sizin için önemli bir e-postayı göndermenize rağmen alıcısına ulaşmayabilir. Bu tür işlemlerin teyidi alınmalı.
  • Beklenti ve aksiyonlarımız iletişim araçlarında çıkabilecek aksaklıklara göre şekillendirilmeli, iletişim biçimlerimizde ekstra hassasiyet gösterilmeli.
  • Merkür gerilemesi döneminde işler yavaşlayabilir. Beklediğiniz sonuçlar gecikebilir. Sinirlenmek ve kendinizi yıpratmak yerine, evrenin sizin için verdiği bu kısa molayı değerlendirmeli.
  • Gerileme döneminde aksayan konular tekrar gözden geçirilmeli ve gözden kaçırdığınız, daha sonra baş ağrıtabilecek konular yeniden taranmalı.
  • Merkür gerilemesi döneminde sorunlara çözüm bulmak daha kolay bir hal alır. Bu nedenle yeni başlangıçlar yapmak yerine eski ve henüz bitmemiş işlerinizi tamamlayabilirsiniz.

UZMANTV Rehber'den öğrenmek için tıklayın: Astrolojide Merkür gerilemesi hareketini nasıl avantaja çevirebiliriz?