Sağlık

Libidoyu artıran yiyecek ve bitkiler hangileridir?


Cinsel yaşamın en büyük tehditlerinden biri de libido düşüklüğü.

 

Bazı ilişkilerde çiftlerden sadece biri söz konusu sorunu yaşarken bazı ilişkilerde ise hem kadın hem de erkek libido düşüklüğü hissedebiliyor.


Evlilikleri de tehdit eden bu cinsel isteksizlik durumuna karşı bazı bitkiler ve yiyecekler son derece olumlu sonuçlar veriyor ve libido değerlerini yükseltiyor.


Libidoya dost bitki ve yiyecekler şunlar:


Tarçın: En önemli özelliği hormonları dengelemesi ve bu yolla cinsel performansı artırması. Toz halinde tüketilmesinin yanında tarçın çubuklarıyla demlenen çay da son derece etkili.


Mesir macunu: İçeriğinde bulunan 41 çeşit baharatla pek çok hastalığın yanında cinsel performansa da büyük katkı sağlıyor.


Vanilya: Bol miktarda kalsiyum ve demir içeriyor. Bedeni ve sinirleri kuvvetlendiriyor. Cinsel isteği yükseltiyor.


İstiridye: İçerdiği yüksek orandaki çinko ile cinsel gücü yükseltiyor, sperm sayısını artırıyor.


Rezene: Rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkiye sahip. Libidoyu ve performansı artırıyor.


Bal: Şifa deposu olarak bilinen bal pek çok hastalığa iyi gelmesinin yanında cinsel isteği de kamçılıyor. Özellikle tarçınla karıştırılıp tüketilmesinin mucizevi sonuçlar doğurduğu düşünülüyor.


Pekmez: Yüksek oranda demir içeriyor ve yüksek enerji veriyor. Cevizle birlikte tüketilmesi sonucun kalitesini artırıyor.


Kuru incir: B1 ve B2 vitaminleriyle yeni hücre oluşumunu destekliyor ve enerji desteği sağlıyor. Bademle tüketilmesinin daha iyi sonuç verdiği düşünülüyor.


Zencefil: Kan dolaşımını artırıp yüksek enerji hissi yaşatıyor. Yüksek orandaki uyarıcı etkisi nedeniyle çok fazla tüketilmemesi öneriliyor. 


Fındık: Yüksek oranda E vitamini içeriyor. Günde 25-30 gram tüketilmesi cinsel performansa oldukça fazla etki ediyor.


Isırgan tohumu: Bal ile karıştırılıp yenmesiyle oldukça iyi bir sonuçlar elde ediliyor.


Üzerlik tohumu: Ezilerek balla karıştırılması halinde libidoyu etkiliyor. Suyla karıştırılarak tüketilmesi de son derece etkili.


Polen - arı sütü - bal karışımı: Üç madde kendi başına cinsel performansı olumlu yönde etkiliyor. Üçünün karışımı ileri yaşlardaki kişiler için bile mucizevi sonuçlar doğuruyor.