Gezi > Amerika Seyahati

Las Vegas'taki şovlara nasıl ucuz bilet bulursunuz?


Las Vegas’taki yaptığınız her şeyi daha ucuza ve hatta bedavaya getirebileceğinizi aklınızda bulundurmalısınız. Eğer Las Vegas’taki şovlar için biletinizi nereden alacağınızı bilirseniz, görmeyi planladığınız şovlar konusunda da biraz olsun esnekseniz çok daha az para harcamış olursunuz.

  • Las Vegas’ta indirimli şov biletlerine ulaşmanın yolu önceden plan yapmaktan geçer. Eğer biletlerinizi Vegas’a gitmeden önce internetten satın alırsanız oldukça uygun fiyata bulabilirsiniz.
  • Vegas’taki bütün şovların birbirine denk olmadığını aklınızda bulundurun. Arz ve talep kuralı Vegas’taki şov biletleri için de geçerlidir, bu yüzden meşhur sanatçılardan Cher ya da Cirque du Soleil’in popüler şovlarından ‘O’ ya da Mystère gibi etkinlikler için yarı yarıya indirim gibi şeyler beklemeyin.
  • Las Vegas’a eşinizle ya da bir arkadaşınızla beraber gidiyorsanız, kendinize bir “Entertainment Book” edinin. Bu iki kişinin tek bir bilet kullanmasını sağlayan kuponlarla dolu bir kitaptır.
  • Büyük şovlara ya da meşhur isimlerin etkinliklerine rezervasyon yaptırmanın bir diğer yöntemi ise doğruda etkinlik mekanını ya da otelin kendisini ücretsiz telefonlarından aramaktır. Bu tarz otellerin misafirleri için ayrı paketleri olur. Rezervasyonunuzu yaptırırken sormayı unutmayın.
  • Bilet fiyatları 30$’dan 200$’a kadar değişebilir. Bu fiyata şov bileti ve kimi zaman içecek, ücretsiz program hatta yemek bile dahil olabilir.


Kalacağınız otel başka yerlerdeki şovlar için bilet sunuyor mu bakın. Birbiriyle bağlantılı oteller kardeş otellerdeki şovlara uygun fiyatlı biletler sunabilir. Bunlar genelde yalnızca otelin ziyaretçilerine sunulur.

Örnek olarak kardeş otelleriyle Caesar's Entertainment, Inc. ve MGM Resorts International Las Vegas’taki iki büyük casino zinciridir.

  • İlgilendiğiniz şova hafta içi gitmeye çalışın. Popüler şovların hafta sonu biletleri genelde çabuk bittiğinden zor bulunur.
  • Unutmayın ki sınırlı sayıda yapılan şovlar, kalıcı şovlardan birkaç kat daha pahalı olur. Gideceğiniz şovu seçerken bunu aklınızda bulundurun.
  • Biletlerin numaralı olup olmadığını önceden kontrol edin. Numaralı değilse, görevliye bahşiş vererek iyi bir koltuk bulma şansınızı arttırabilirsiniz.
  • Rezervasyonunuzu her zaman önceden yaptırın ya da gezinizden önce biletinizi internetten alın. Le Rêve ya da Cirque Du Soleil ‘O’ gibi popüler etkinliklerin biletleri 90 gün önceden rezerve edilebilir.
  • Biletleri etkinlik günü kuyrukta bir saat kadar bekledikten sonra bilet ofisinden de alabilirsiniz ancak gerçekten görmek istediğiniz bir şovu şansa bırakmış olursunuz ve biletler için en yüksek fiyatı ödemek durumunda kalırsınız.

Son dakikaya kadar beklerseniz şehirdeki diğer etkinlikler de biletlerin bitip bitmeme ihtimalini etkileyebilir. Örneğin, Vegas’taki büyük kongre zamanlarında biletler genelde daha çabuk biter.