Televizyon > Türk Oyuncular

Kıvanç Tatlıtuğ nasıl oyuncu oldu?


Profesyonel basketbolcu Kıvanç Tatlıtuğ’un mankenliğe ve ardından oyunculuğa geçişinin oldukça ilginç bir hikayesi var.

 

NBA’de basketbol oynamanın hayaliyle profesyonel basketbol hayatına adım atan Tatlıtuğ, birçok önemli kulüpte basketbol oynadıktan sonra geçirdiği bir sakatlık nedeniyle basketbolla profesyonel ilişkisini kesmek zorunda kaldı.

 

Yakışıklılığıyla ve düzgün fiziğiyle herkesin dikkatini çeken Tatlıtuğ, ailesi ve arkadaşları tarafından da model olması için teşvik ediliyordu ama o bu konuda hiç hevesli değildi.

 

Anne sürprizi

 

Annesi bir marketin camında gördüğü mankenlik ilanına Tatlıtuğ’un resmini gönderince "dünyanın en iyi mankeni" olmaya giden yolun kapısı da açılır.

 

İlanı veren şirket sahibinin mankenlik teklifiyle araması sonucunda kendisini defilelerde bulan Tatlıtuğ, mankenlik mesleğini git gide daha fazla sevmeye başlar ve bu işi profesyonel olarak yapmaya karar verir.

 

2 yıl bir ajansta çalıştıktan sonra 2002 yılında düzenlenen “Best Model of The Turkey” yarışmasına katılıp birinciliği elde eder. Ardından “Best Model of The World” yarışmasında da birinci olarak Succest Ajans’tan aldığı teklifle Paris’e yerleşir.

 

Tatlıtuğ için oyunculuk kapıları da bundan sonra açılır. Pariste yaşadığı zaman içerisinde birçok diziden teklif alan Tatlıtuğ, Türkiye’ye dönerek bu teklifleri değerlendirmeye başlar ve oyunculuğa ilk adımı Gümüş dizisiyle atar.

 

Yurtdışında da birçok izleyicisi olan Gümüş dizisinde canlandırdığı Mehmet karakteriyle gönülleri fetheden yakışıklı oyuncu, kariyerine Menekşe ile Halil ve Aşk-ı Memnu dizisiyle devam ederken oyunculuk konusunda birçok önemli isimden ders almayı da ihmal etmedi.