İlişkiler

Kadınların erkeklerde dikkat ettikleri beş şey nedir?


“Kadınlar Ne İster?” sorusunun erkekler tarafından bu kadar sık yöneltilen bir soru olması boşuna değildir. “Büyük resmi” önemsedikleri için kadınlar tarafından sıklıkla eleştirilen erkeklerin aksine detayları gören kadınların karşı cins için ördüğü beklentiler ağı da son derece karmaşık olabilir. Öte yandan erkeklerdeki bazı özellikler her kadın için önemlidir.
 

Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz anlatıyor: Kadınlar niye aldatır?

 

Kadınların erkeklerde neye dikkat ettiği konusunda ipucuna mı ihtiyacınız var? İşte size hayat kurtarıcı olabilecek ve dikkat etmeniz gereken beş ana başlık:

1. Kendine güven


Özgüven eksikliği kadınların erkeklerde tespit etmekte hiç vakit kaybetmediği bir negatif özelliktir. Partnerine güven duygusu geçirebilen, destekleyen, onaylayan, yere sağlam basan ve sosyal ortamlarda varlığını hissettirebilen erkekler her kadının isteğidir. Hayatın getirdiklerine karşı savunmasız, yetersizlik hissi veren bir erkeği kadınlar daha ilk görüşmeden olumsuz değerlendirir.


Uzmanından öğrenin: Erkeğin geçmişte yaşadığı ilişkiler kadın için önemli mi?

 

2. Dış görünüş


Kad��nlar için erkeklerden farklı olarak dış görünüşle ilgili özellikler çok daha izafi olmakla birlikte, kadınlar erkeklerde en çok boy, göz, eller, dişler ve saçlara dikkat eder. Erkekte temizlik her kadın için önem taşır. Bunun yanı sıra giyimine özen göstermeyen, “giyinmeyi bilmeyen” bir erkek için de kadının zihninde olumlu bir izlenim oluşturmak oldukça zordur.

3. Ten kokusu

Kokunun insanları bağlayabilme özelliği üzerine sayısız araştırma yapılmıştır. Gerçekten de kadınlar için ten kokusu cezbedici, bedenine ve ruhuna hitap eden bir erkek kadar cazip bir seçenek yoktur. Söze dayanmayan bir iletişim protokolünün kapılarını aralayan koku, kadının erkeğe karşı olan davranışlarını yönlendirir ve onu koku ile ilişkilendirmesini sağlar.

 

Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz anlatıyor: Aldatan kadınlar neden yakalanmak ister?

 

4. Güzel bir gülümseme

Düzgün dişler ve estetik bir gülüş güzel bir gülümsemeyi teşkil eden başlıca unsurlar gibi görünse de aslında doğal bir gülümseme bundan çok daha fazlasını yapar. İlk kez gördüğü bir erkeğe dair bir kadının aklında en fazla kalıcı olabilen özelliklerden biri de gülümsemesidir. Gülümseme sosyal bir kolaylaştırıcı olduğu kadar, erkeğin kendine olan güveninin ve mutlu iç dünyasının erken sinyallerini vererek çekiciliğine katkıda bulunur.

5. İletişim kabiliyeti

İletişimde sıcak, kendini düzgün ifade edebilen, konuşma ve karakter olarak kendilerine yakın gördükleri erkekler her kadın için bağlayıcı olmuştur. İletişim açısından zayıf ve kendini ifade etme noktasında s��kıntı yaşayan erkeklerin kadınlar üzerinde iyi bir izlenim bırakması son derece zordur.