Sağlık > Cinsel Yaşam

Kadınların en çok zevk aldığı seks pozisyonları nelerdir?


Her ne kadar çoğu zaman aksi düşünülse de kadın ve erkeğin seksten farklı zevkler aldığını söylemek mümkündür. Yunan mitolojisinden günümüz gerçeklerine kadar birçok farklı alanda tartışması halen sürdürülen kadının mı erkeğin mi zevkten daha çok zevk aldığı tartışması cevaplanabilmiş değildir. Dolayısıyla kadın ve erkeklerin zevk aldığı seks poziyonları da birbirinden ayrışır. Zira kadınlar seksle daha çok dokunarak ilişki kurarken, erkeklerin görerek zevk aldığı bilinmektedir. İşte kadınların daha çok zevk aldığı seks pozisyonları:
 

UZMANTV Rehber ile öğrenin: Kadınları orgazma ulaştıran 4 seks pozisyonu nelerdir?

Kadının üstte olduğu pozisyonlar
 

Kadının üstte olduğu pozisyonlar kimi zaman İngilizce “Kraliçe” anlamına gelen “Queen” olarak da anılır. Bu pozisyonlarda kadın üsttedir ve dolayısıyla ilişkiyi kadın yönlendirir. Bu özgürlük alanı, çoğu zaman kadının oldukça zevk aldığı pozisyonlardır.

Misyoner
 

Misyoner pozisyonu en sık tercih edilen ve cinsel ilişkinin en kolay kurulduğu seks pozisyonu olarak bilinir. Bu sebeple kimilerince oldukça sıkıcı bulsa da birçok kadın en çok tercih ettiği pozisyonlar arasında misyoner pozisyonunu gösteriyor. Bunun en büyük nedeni partnerlerin oldukça rahat bir pozisyonda olmaları ve erkeği genelde çok daha kontrollü olması.

Uzmanından öğrenin: Kadınlar nasıl orgazm olur?


The Glory
 

The Glory olarak bilinen seks pozisyonu aslında “bacak omuza” olarak bilinen pozisyonun değişik bir versiyonu. Tek farkı kadının beli biraz daha yukarıya doğrulmuş şekilde ve yukarı doğru bakıyor. Bunun sağlanması için de erkeğin kendini yukarı doğru çekmesi ve partnerini de kendisiyle birlikte yukarı taşması gerekiyor.