Sağlık > Cinsel Yaşam

Kadınları orgazma ulaştıran 4 seks pozisyonu


Genelde aksi düşünülse de kadının ve erkeğin cinsellikten aldıkları hazlar birbirinden oldukça farklıdır. Sanılanın aksine erkeğin kadına göre seksten çok daha fazla zevk aldığı doğru değildir. Aksine, kadınların yaşayabildiği orgazmın vajinal ve klitoral olarak ikiye ayrıldığı tıbbi olarak kanıtlanmıştır. Bu yüzden, denenecek yeni ve değişik seks pozisyonları ile kadın orgazma çok daha kolay ve şiddetli olarak ulaşabilir. İşte Men’s Health dergisinin hazırladığı, kadınları orgazma daha kolay bir şekilde ulaştıran 4 sex poziyonu:

 

The Pretzel

Bu pozisyon, klasik misyoner pozisyonunun değişik bir şekilde uygulanmasına dayalıdır. Kadın sırt üstü değil, yana doğru uzanır ve erkek, kadının bacakları arasına oturur ve penetrasyonu sağlar. Bu, vajinaya ve klitorise tam ve doğru bir baskı uygulayacaktır.

The Standing Dragon

“Doggy Style” olarak bilinen pozisyonun biraz daha özgürleştirilmiş versiyonu olan bu pozisyonda kadın yatağın ucunda durur. Erkek ise ayaktadır ve klasik bir doggy style’da yapacağı penetrasyonu ayaktayken uygular. Bu, erkeğe tam bir hareket alanı sağladığı gibi, kadının g noktasına da doğru bir baskı uygulayacaktır.
 
The Flatiron


Bu pozisyonda kadın yüz üstü yatağa uzanır ve belinin alt kısmına bir yastık yerleştirir. Erkek ise kadının arkasına geçer ve penetrasyonu sağlar. Bu pozisyon, cinsel olarak son derece rahat bir uyumu beraberinde getirir.

The Pole Position

Bu pozisyonda kadın üsttedir. Erkek bir dizini kırmak suretiyle sırt üstü olarak uzanır. Kadın ise erkeğin kırık pozisyondaki dizini bacaklarının arasına alacak şekilde hafif yana döner. The Sex Drive Solution for Women adlı kitabın yazarı Jen Landa, bu pozisyonda kadının optimal bir klitoral uygulamaya maruz kaldığını belirtiyor.

 

İzleyerek öğrenin: Kadınları orgazma ulaştırmak için neler yapmak gerekir?