Sağlık > Cinsel Yaşam

Kadınlarda orgazmı kolaylaştırma yolları nelerdir?


Çoğu sağlıklı kadın çeşitli nedenlerle cinsel ilişki sırasında orgazm olamayabiliyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri ise çiftlerin cinsellik ve kadın orgazmı hakkında yeterli bilgiye sahip olmayışı. Durum böyle olunca çoğu kadın gerçek anlamda cinselliği yaşayamıyor. Halbuki biraz özen ve bilgi ile bu sorun ortadan kaldırılabilir.
 

İzleyerek öğrenin: Kadınlar arka arkaya kaç kez orgazm olabilir?


Doğru pozisyon

Birçok kadında orgazm için klitorisin uyarılması gerekir. Klitorisin uyarılması için de doğru pozisyonda ilişkiye girmek önemlidir. Klitorisin en yoğun uyarıldığı pozisyonlar genellikle erkeğin üstte olduğu pozisyonlardır. Bu pozisyonlarda partnerler yüz yüze olduğu için duygusal aktarım da daha yoğun olur. Erkeğin arkada olduğu pozisyonlar ise uyarılmayı ve duygusallığı azalttığı için kadının orgazm olmasını güçleştirebilir.

Ön sevişme önemli

Kadın orgazmında en önemli noktalardan biri de ön sevişmedir. Çünkü kadınlar cinsel ilişkiye erkekler kadar çabuk başlayamazlar. Ön sevişme kadın cinsel organlarını birleşmeye hazırlar. Ön sevişme sırasında kadınların meme uçları ve bacakların iç tarafları gibi erojen bölgelerini uyarmak kadının daha kolay orgazm olmasını sağlar. Ön sevişme ayrıca kadının duygusal olarak da ilişkiye başlamasını kolaylaştırır. Ön sevişmenin aceleye getirilmesi atlanması kadının orgazm olmasını güçleştirebileceği gibi birleşmenin kadın için olumsuz bir deneyime bile dönüşmesine bile neden olabilir.

Video ile öğrenmek için tıklayın: Kadınlar nasıl orgazm olur?


Birleşme süresinin önemi

Kadın orgazmında penis boyu çok önemli değildir. Cinsel birleşme için ortalama 8-10 santimetrelik penis boyu yeterlidir. Kadının orgazm olabilmesi için önemli olan birleşmenin yeterli uzunlukta olabilmesidir. Unutulmamalıdır ki erken boşalma kadınların orgazm olamamasının en önemli nedenlerinden biridir.

 

Erkeğin kadından önce boşalması kadının orgazm olmasını engeller. Mümkünse kadın orgazm olana kadar erkek ilişkiyi uzatmalıdır. Erkekler çeşitli egzersizlerle boşalma sürelerini uzatabilir. Boşalma süresi egzersizlerle uzatılamıyorsa bir uzman hekimden yardım alınabilir.