İlişkiler > Aşk

Kadınlar hangi nedenlerle aldatır?


Sadece erkekler aldatır zannetmeyin. Artık kadınlar da sevgililerini veya kocalarını aldattığını itiraf ediyor.

Kadınlar genelde şu nedenlerden dolayı aldatıyor: İntikam duygusu, duygusal eksiklik, kötü giden bir ilişki nedeniyle yeni birini arama ve hormonal nedenler.

Normal giden bir evlilikte kadınlarda aldatma eğilimi görülmüyor. Ancak sevgi eksikliği duyan, aldatılan yahut sevmeyen bir kadın kocasını aldatabiliyor.

Cinsel arzular


Hormonal nedenlerle aldatma tıpkı erkeklerde olduğu gibi cinsel tatmin amacıyla gerçekleşiyor.

Kadın da tıpkı erkek gibi farklı cinsel paylaşımlara ihtiyaç duyabiliyor.

 

İzleyerek öğrenin: Aldatan kadınlar hakkında merak ettikleriniz

Otuzlu yaşlarında, bedenini ve cinselliği tam anlamı ile keşfetmiş bir kadın, kimi zaman cinsel arzularına yenik düşebiliyor veya bilerek kendini alkolün etkisine bırakabiliyor.

 

İntikam

Kadını içten içe kemiren ve en tehlikeli aldatma deneyimine hazırlayan duygu ise intikam duygusu!

Aldatılmış bir kadın sizden intikam almak için arkadaşınızla ve hatta patronunuzla bile birlikte olabilir…

Kadının acısı ne kadar büyük ise sizin için o ölçüde değerli bir kişiyi seçer. Bu noktada erkeği bekleyen hüsran kendisinin yarattığı hüsrandan daha büyük olabilir.
 

İzleyerek öğrenin: Kocasıyla mutlu olan kadın aldatır mı?


Kağıt üstündeki evlilikler

Evli kadınların bir diğer aldatma nedeni ise artık ilişkisinden hiçbir şey beklemiyor olması ve boşanmak istemesi. Evi ve kendisi ile ilgilenmeyen, temel ihtiyaçlarını görmezden gelen bir koca, kadının onu aldatmasının başlıca nedenlerini oluşturuyor. Ancak bu kadınların kocalarını aldatması kesinlikle bir macera arayışından kaynaklanmıyor.

Eşini sevmeyen, duygu eksikliği hisseden kadınların aldatma olayı genelde günübirlik olmuyor. Bu tür kadınlar kocalarını, gelecekte evlenebileceği, yaşamını birleştirebileceği biri ile aldatıyor. Kocasını aldatan kadın, diğer kişiyi garantilediği anda eşini bırakıyor.

 

Erkeklerin maceracı yanının aksine her zaman daha garantici olan kadınlar, eğer aşık ise sadece o kişiye bağlı olmak istiyor. Garantici olmasının nedeni ait olma duygusundan ileri geliyor.

Kadınlar, kağıt üstünde devam eden bir ilişkideyken, gerek duygusal gerek maddi anlamda kendisini tatmin eden bir başka erkekle karşılaştığında kocasından boşanıp, diğeri ile evlilik hazırlığına başlayabiliyor. Bu anlamda günübirlik çapkınlık yapan erkekten biraz daha farklı değerlendirebileceğimiz kadın, aldatırken aslında bitmiş bir evliliğin sürecini hızlandırmak için destek arıyor.

Evlenilecek erkeği bulmanın yolu

Her kadın kendisi için doğru erkekle ilk seferde karşılaşmayabilir. Bu nedenle bir ilişki içindeyken hiç istemese de kendini aldatan kadın olarak bulabilir. Eğer siz kendinizi kocasını ya da sevgilisini aldatan bir kadın olarak görmek istemiyorsanız evlenilecek erkeği bulmanın yollarını Mehmet Coşkundeniz'den öğrenin.

 

Türkiye'nin En Büyük Şehre Özel Arkadaşlık Siteleri: