Televizyon > Yerli Diziler

İşler Güçler nasıl bir dizidir?


İşler Güçler, ekranların kısa zamanda parlayan dizilerinden birisi. 2012’nin yaz aylarında Star’da ekrana gelmeye başlayan dizi hızlı bir biçimde popülerlik kazandı ve kendine has bir hayran kitlesi yaratmayı başardı.

İzleyerek öğrenin: Oyuncu olmak için eğitim almak şart mı?

İşler Güçler, ekrana gelmeye başladığı ilk günden itibaren seyircinin gönlünde yer etmiş bir dizi. Kendi filmlerini çekmek isteyen üç gencin maceralarını anlatan dizide oyunculuk dünyası mizahi bir dille ele alınıyor.

Üç başrol oyuncusunun da kendi adlarını kullandığı İşler Güçler’de üç adet ana karakter bulunuyor:

  • Ahmet, oyunculuğa başrolle başlamış ancak bir daha asla başrol elde edememiş bir oyuncu. O günleri özlüyor ve tekrar başrole geçeceği anı bekliyor.
  • Murat, her ne kadar oyunculuk sektörüne biraz geç atılmış olsa da hak ettiği ilgiyi görmediğini düşünüyor. 
  • Sadi, gümrük memurluğunu bırakıp oyuncu olmaya karar vermiştir. Memurluğa dönmeye hiç niyeti yoktur ve bu uğurda ne gerekirse yapacaktır.

Bu üç kafadarın maceraları etrafında ilerleyen İşler Güçler, yaptığı göndermelerle izleyicinin büyük beğenisini topladı. Kısa zamanda sosyal medyanın en çok paylaşılan dizilerinden birisi haline gelen

İşler Güçler, dizinin ekrana gelmesinden bir süre önce vizyona giren Çalgı Çengi filminin ekibi tarafından hazırlanıyor.

İzleyerek öğrenin: Dizi ve sinema oyunculuğu arasında ne tür farklar var?

Her bölümü başlı başına bir skeç havasında geçen dizide özellikle Survivor yarışmasına yapılan gönderme sosyal medyada oldukça popüler oldu.

Daha uzun adıyla “Modern Muzip Yalanlar” olarak da tanınan İşler Güçler, genç kuşağın en çok ilgi gösterdiği dizilerden birisi.