Teknoloji > Cep Telefonları

iPhone'larda en çok tercih edilen fotoğraf ve video uygulamaları nelerdir?


İçinde bulunduğumuz akıllı telefon devri, insanları anı yakalamak için telefonlarını kullanmaya ve gizli kalmış fotoğrafçı veya yönetmen kimliklerini ortaya çıkarmaya teşvik ediyor. iPhone’nunuzun kamera uygulaması bunun için size yardımcı olsa da bir adım ileriye gitmek istediğinizde yetersiz kalacaktır. Peki iPhone kullanıcılarının en çok tercih ettikleri yüksek donanımlı fotoğraf ve video uygulamaları hangileri dersiniz?

UZMANTV'den öğrenmek için tıklayın: iPhone uygulamalarının sırasını nasıl değiştirirsiniz?


Instagram: Belkide dünyanın en popüler fotoğraf uygulaması olan instagram, sosyal ağlar ile olan entegrasyonu sayesinde çektiğiniz fotoğrafları paylaşmanızı sağlıyor. Instagramın birbirinden güzel filtreleri ile fotoğraflarınıza farklı bir ruh da katabilirsiniz.

Camera+: Oldukça başarılı bir kamera uygulaması olan Camera+ ile fotoğraflarınızın netlik ve pozlama ayarını ekrana dokunarak değiştirebilir; klavuz çizgisi ve kadraj derinliği gibi özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

iMovie: Telefonunuzun video düzenleme uygulamasında istediğiniz özellikleri bulamıyorsanız, iMovie tam size göre. Videoyu kırpmak, fotoğraf döşemek, müzik dosyası eklemek gibi video düzenlemek adına istediğiniz neredeyse tüm özellikler iMovie’de mevcut.

Filmic Pro: İçinizdeki yönetmeni ortaya çıkarmaya ne dersiniz? Filmic Pro size yardımcı olacaktır. Telefonunuzun video uygulamasından çok daha ileri düzeyde bir video kaydedici olan Filmic Pro ile istediğiniz netlik ayarında, istediğiniz kare oranında ve istediğiniz çözünürlükte video çekmeniz mümkün.

Uzmanından öğrenin: iPhone 5’in özellikleri nelerdir?