Teknoloji > Cep Telefonları

iPhone'da kopyala yapıştır nasıl yapılır?


iPhone, 3G modeli ile birlikte kesme, kopyalama ve yapıştırmaya izin vermeye başladı. Bir yazının belli bir bölümünü veya tamamını farklı yerlere taşımaya yarayan bu özellik kolayca kullanılabiliyor.


Videoyu İzleyin: Cep telefonumuzda hangi işletim sistemini tercih etmeliyiz?

 

Kopyalamak istediğiniz yazı bir internet sitesine, önceden yazdığınız bir iletiye veya herhangi bir uygulamaya ait olabilir. Kesme ve kopyalama işlemi için öncelikle bir parmağınızı ekrana basılı tutmalısınız.

 

Büyüteç işareti çıktıktan sonra parmağınızı çektiğinizde "Seç", "Tümünü Seç" ve "Yapıştır" komutları ekranda gözükür. Seç işaretlendiğinde iPhone size yazının hangi bölümünü kopyalamak istediğinizi soracaktır. Sağdaki ve soldaki barları kaydırarak bu bölümü işaretlemelisiniz.

 

Daha sonra "Kes", "Kopyala", "Yapıştır", "Değiştir" seçeneklerinden size uygun olanı tercih etmelisiniz. Farklı bir uygulamaya veya aynı uygulamanın farklı bir bölümüne yapıştırmak için yine ekrana dokunmalı, büyüteç işareti çıkınca parmağınızı kaldırmalısınız. Ekrana gelen "Yapıştır" seçeneğine tıklayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Videoyu İzleyin: Cep telefonu alırken nelere dikkat edelim?