Teknoloji

iPhone ve iPad'lerde en çok tercih edilen çoklu ortam programları nelerdir?


Ofis veya ev bilgisayarınızdan uzakta mısınız? Ama size o an lazım olan bilgiler sadece bilgisayarınızda mı bulunuyor? Bilgisayarınızdaki bir programa hemen ulaşmanız mı gerekiyor? İşte size iPhone’nunuzdan veya iPad’inizden bilgisayarınıza ulaşmanızı sağlayacak programlar. Bu programlar ile dosya paylaşımından PC’nizdeki programlara ulaşmaya kadar birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

UZMANTV'den öğrenmek için tıklayın: iPhone uygulamalarının sırasını nasıl değiştirirsiniz?


Teamviewer: Bilgisayarınızda uzun zamandır kullanmakta olduğunuz Teamviewer artık IOS cihazınızda da aynı işlevleri gerçekleştirebiliyor. IOS cihazınızın ekranını bilgisayarınızın ekranına dönüştüren Teamviewer ile o anda neye ihtiyacınız varsa ona ulaşabilirsiniz.

LogMeIn Ignition: Teamviewer gibi LogMeIn Ignition da bilgisayarınıza uzaktan erişimi sağlayabileceğiniz başarılı bir uygulama.

Remote: Bilgisayarınızdaki iTunes’a erişip yönetebileceğiniz Remote için bilgisayarınızdan ve iPhone’unuzdan dört haneli bir pin girmeniz yeterli.

Dropbox: Dropbox’a üye olduğunuzda 2 GB depolama alanına ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Bilgisayarınıza herhangi bir bağlantı yapmadan ister sokakta ister yazlıkta daha önceden Dropbox’unuza yüklediğiniz dosyalara ulaşabilirsiniz. Ayrıca açık Dropbox hesapları oluşturarak, dosyalarınıza arkadaşlarınızın veya ailenizin de ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İzleyerek öğrenin: iPad 3 ile neler yapılabilir?