İlişkiler > Aşk

İnternetten tanıştığımız birine nasıl çıkma teklif edebiliriz?


İnternet yeni insanlarla tanışmak ve yeni ilişkilere adım atmak için son derece uygun bir ortam. İnternette sevgili bulmak için özel sitelerden ya da bazı sosyal platformlardan yararlanabilirsiniz. İnternetten kız ya da erkek arkadaş bulmak için ilk yapmanız gereken İstanbul.net gibi sizi sevgili arayan diğer insanlarla buluşturabilecek bir siteye üye olmak.

Üye olduktan sonra aradığınız özelliklere uygun insanları bulmak için harekete geçmelisiniz. Doğru insanları bulmak için en uygun yol ise sitedeki arkadaşlık odaları olabilir. Arkadaşlık odaları benzer özelliklere sahip insanları bir araya getirir ve tanışmalarını sağlar. Aradığınız özelliklere göre arama yaptırarak da aynı zevkleri paylaştığınız insanlara ulaşabilirsiniz.

İnternetten tanıştığınız biriyle çıkmak için yakın yerlerde yaşıyor olmanız elbette şart. Tanıştığınız kişi uzak bir şehirde yaşıyorsa gerçek hayatta onunla buluşup görüşmek sizin için çok zor olabilir. Üstelik ciddi bir ilişkiye başlamanız durumunda hayatınızın gidişatını bile etkileyebilir.

Çıkma teklif etmek için arkadaş arıyorsanız yaşadığınız semte göre arkadaş bulabileceğiniz bir internet sitesini tercih etmeniz daha doğru olur. Çünkü, çıkma teklif edeceğiniz kişi size yakın bir yerde yaşıyorsa teklifinizi kabul etme ihtimali daha yüksek olacaktır. Size yakın insanlarla tanışmak için semte göre arkadaş arama özelliği olan İstanbul.net’i tercih edebilirsiniz.

Çıkma teklif edeceğiniz insanı buldunuz. Peki ona nasıl çıkma teklif etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İnternetten tanıştığınız birine çıkma teklif etmek gerçek hayatta tanıdığınız birine çıkma teklif etmekten daha zor olabilir. İşte size bazı ipuçları:

  • Doğru zamanı bekleyin. Acele etmeyin. Birbirinizi yeterince tanıdığınıza eminseniz çıkma teklifi aşamasına geçin.
  • Mümkün olduğunca çıkma kelimesini kullanmayın. “Benimle çıkar mısın” çok doğru bir kalıp değil ve size dezavantaj yaratabilir. Bu karşınızdaki kişinin çekinmesine neden olabilir.
  • Önce ne zaman müsait olduğunu sorun. Sonra onu hoşlandığını bildiğiniz bir yere mesela kahve içmeye, şık bir yere yemeğe ya da sadece yürüyüşe davet edin.
  • Eve ya da benzer bir yere davet etmek çok hoş görünmeyebilir. İlk kez çıkacaksanız daha halka açık ama nezih yerleri seçin.
  • O da sizden hoşlanmışsa sizi yakından tanımak için davetinizi kabul edecektir. Bol şans!