İlişkiler > Aşk

İnternetten nasıl arkadaş bulunur?


Diğer insanlarla sosyalleşmemizi engelleyen birçok unsur var. Örneğin zamansızlık ve gelenekler yeni insanlarla tanışabilmemizin önündeki en ciddi engellerden sadece ikisi. İş ya da okul zamanımızın büyük bir kısmını tükettiği için sosyalleşmeye zaman ayıramıyoruz. Oysa interneti kullanarak yeni insanlarla tanışabilir, onlarla buluşabilir hatta yeni ve ciddi bir ilişkiye adım atabilirsiniz.

İnternette yeni insanlarla tanışabilmeniz için birçok arkadaşlık bulma sitesi var. Bu noktada önemli olan doğru siteyi bulabilmek. Çünkü bütün arkadaş bulma siteleri size uygun arkadaşları bulamayabilir.

Kullanacağınız arkadaşlık sitesini seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri, size bedava arkadaş arama imkanı verip vermediğidir. Adaylar arasından size en uygun kişileri bulabilmeniz için sitenin size üyeler arasından bedava arama yapabilmenizi sağlaması gerekir.

Elbette size uygun kişileri bulabilmeniz için farklı arama filtreleri de olmalı. Mesela, sadece erkek arkadaş arıyorsanız erkek arkadaş arama filtresiyle ilgi alanınızda olmayan üyeleri arama sonuçlarından çıkarabilmelisiniz.

Erkek arkadaş bulma amacıyla bir arkadaşlık sitesine üye olurken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntılardan biri de elbette güvenlik. Arkadaş bulma sitesinin üyelerinin güvenilir olması çok önemli bir nokta. Çünkü kötü niyetli insanlar arkadaşlık bulma sitesi üzerinden sizinle temasa geçip arkadaşlık kurabilir.

İstanbul.net güvenliğe en çok önem veren arkadaş bulma sitelerinden biridir. Kötü niyetli kullanıcılar tespit edilir ve hemen hesapları kapatılır. Böylece diğer üyelerin arkadaş bulmaya çalışırken istemedikleri olaylar yaşamaları engellenir.