İlişkiler > Aşk

İnternette sevgili bulmak için hangi siteleri kullanabiliriz?


İnternette erkek ya da kız arkadaş edinebileceğiniz birçok site var. Ancak bunların hepsi sevgili bulma vaatlerini yerine getirebilecek yeterlilikte değil. Çünkü bazılarının üye sayısı yeterli değil. Bazı siteler ise kullanıcı deneyimi açısından tatmin edici değil.

İnternette sevgili ya da ciddi ilişki bulmak için kullanacağınız sitenin mümkün olduğunca çok üyeye ve doğru çalışan arama işlevlerine sahip olması gerekir. Ayrıca tanıştığınız insanlarla kolayca görüşüp arkadaşlığınızı ilerletmesi için size yakın yerlerde yaşayan üyeleri bulabilmesi de çok önemlidir.

Tüm bu özellikleri bir arada bulabileceğiniz birkaç arkadaş bulma sitesi var. İstanbul.net bu sitelerin en güzel örneklerinden biri. Çünkü İstanbul.net konum tabanlı yani semte göre sevgili ara özelliği olan bir site. İstanbul.net’e üye olmak için İstanbul’da yaşıyor olmanız gerekiyor. Örneğin Beşiktaş’ta yaşıyor ve size yakın erkeklerle tanışmak istiyorsanız arama filtresine gerekli özellikleri girip erkek arkadaş ara demeniz yeterli. İstanbul.net’in arama filtreleri sadece size yakın insanları bulmakla da kalmıyor. Hangi sosyal kesimden arkadaş edinmek istiyorsanız, size o özelliklere sahip üyeleri bulabiliyor.

İsterseniz beğenilerinize göre, mesela golf oynamayı ve rock müziği seven erkek arkadaş bul diyerek ya da resim yapmayı seven sevgili bul diyerek de arama yapmanız mümkün. Site size arama kriterlerinize en uygun üyeleri listeleyecek ve uygun adayları bulmanızı sağlayacaktır.