Sağlık > Cinsel Yaşam

G noktası nasıl bulunur?


G noktası vajinanın ön duvarında yer alan cinsel açıdan hassas bir alandır, üretral sünger olarak da adlandırılır. G noktasının kadının cinsellikten aldığı haz ve orgazmla doğrudan ilişkili olduğu düşünülür. G noktası yeterli süre ve şiddette uyarıldığında güçlü ve ejakülasyonla sonuçlanan bir orgazma ulaşılabilir.
 

İzleyerek öğrenin: G noktası nedir?

 

Bütün kadınlarda G noktası vardır ama boyutu kadından kadına değişmekle beraber genellikle orta boy bir düğme büyüklüğündedir. G noktasının konumu ve duyarlılığı da kadından kadına farklılık gösterir. Ancak birkaç deneme ile onu keşfetmek oldukça kolaydır.

Kendi kendinize keşfedin


G noktasını kendi kendinize keşfetmek için şunları yapabilirsiniz:

G noktası vajina ön duvarında, vajina girişinden birkaç cm. içeride yer alır. Bu da onu bulmak için parmaklarınızı kullanmanızı gerektirir. Parmakları kullanmak da G noktasını bulmanının en kolay yoludur.

Önce vajina girişinin yeterince genişlemesi için klitorisinize masaj yapın. Sonra bir ya da iki parmağınızı içeri sokarak birkaç santimetre ilerletin. Burada vajinanın ön duvarında, yan duvarların kaygan ve pürüzsüz yapısından farklı pürüzlü bir yapı hissedeceksiniz. Üretral sünger ya da G noktası tam da orası.

Uzmanından öğrenin: G noktası bir efsane mi, yoksa gerçek mi?


Parmaklarınızla yeterince masaj yaparsanız G noktasının şiştiğini ve daha süngerimsi bir doku kazandığını hissedeceksiniz. Bu normal bir durum. Bu noktayı yeterince uzun ve doğru şiddette uyarırsanız orgazm olabilirsiniz.  G noktasını bulmak ve uyarmak için dilerseniz kavisli dildoları ya da vibratörleri de kullanabilirsiniz.

Uyarı:
Bakireyseniz ve bekârete önem veriyorsanız bunları denemeniz önerilmez.

Partnerinizin G noktasını keşfedin

 

Bir erkek de eşinin G noktasını bulmak için yukarıdaki yöntemi kullanabilir. Ancak erkeğin parmağını avuç içi yukarı bakacak şekilde kullanması gerekir.

G noktasını uyarmak içinse işaret parmağınızla “buraya gel” hareketini yapabilirsiniz. Dairesel hareketler de deneyebilirsiniz. Fazla basınç uygulamak acı verebilir, bu nedenle partnerinizin tepkilerine göre hareketin şiddetini ayarlamalısınız.

G noktasının uyarmak bazı kadınlarda işeme dürtüsünü harekete geçirebilir. Bu normal bir durumdur. Bunun olmaması için cinsel ilişkiden başlamadan önce mesane boşaltılabilir.

Bu arada G noktasını uyarmak için elinizi sadece elinizi kullanmanız gerekğitine dair bir kural yol. Doğru seks pozisyonunda ilişkiye girerseniz penis de partnerinizin G noktasını uyarabilir. G noktasını uyarmak için en doğru seks pozisyonunun doggy style olduğu söylenir ama siz kendiniz için doğru pozisyonu deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz.

Uyarı: G noktasını bulmayı bir amaç ya da takıntı haline getirmeyin. Bu ilişki sırasında partnerinizi sizden uzaklaştırabilir.