İlişkiler > Evlilik Rehberi

Evlilik aşkı öldürür sözü doğru mudur?


Evliliğin aşkı öldürdüğü düşüncesi yaygın olsa da bu sorunun yanıtı ancak her çiftin kendine özgü tecrübesi sonucu görülebilir. Ancak aşk ile evliliğin bir arada olamayacağını düşünen birçok insanın erken yaşta ve aşkının en kuvvetli evresinde evlendiği göze çarpar.


Videoları izleyin: Evleneceğiniz Kişiyi Tanıyın

 

Eğer iki kişi çok genç yaşta birbirine aşık olduysa, kendileri ve ilişkileri olgunlaşmadan acele bir kararla evlendilerse, evlenmelerinden kısa bir süre sonra birbirlerine karşı

aşklarının bittiğini fark edebilir ve yıkılabilirler. Bunun üzerine çiftin ayrılık kararı alması sık görülen bir durumdur.

 

Böyle durumlarda "Evlilik aşkı öldürdü" sözü çok kullanılır. Oysa aynı kişiler uzun bir süredir birbirlerini tanısa ve aşkları sevgiye dönüştüğünde evlilik kararı almış olsa, mutlu ve uzun ömürlü bir evlilikleri olabilir.

 

İlişki aşk ile başladıysa dahi evliliğe iyi düşünülerek, birbirini iyi tanıdığından emin olduktan sonra karar verilmelidir. Bu durumda evlilik aşkı öldürmez, aksine pekiştirir.


Videoyu izleyin: Aşık olmasam da erkek arkadaşımla evlenmeli miyim?

 

Her evlilik büyük bir aşkla başlamayabilir. Mantığın öne çıktığı evliliklerin daha uzun sürdüğü görülür. Böyle ilişkilerde çiftlerin birbirlerine evlendikten sonra zamanla aşık olduklarına çokça rastlanır. Birbirlerini kusurlarıyla tanıyan ve kabul edebilen çiftlerin birbirlerine olan sevgisi sönmez, uzun soluklu ve sevgi dolu bir birliktelik sürerler.

 

"Birbirimiz için özeliz" diyebilenler ilişkinin ömrünü uzatabilirler. Evlilikte ilişkinin tükenmemesi için romantizmi asla kaybetmemek için uğraşmak, hediyeler ve sürprizlerle sevdiğinize sevginizi hatırlatmak önemlidir. Eşinize "Seni seviyorum" demekten asla vazgeçmeyin.


Videoyu izleyin:
Mutlu bir evlilik için eşler hangi konularda uyumlu olmalı?