İlişkiler > Aşk

Eski sevgilimizle arkadaş kalabilir miyiz?


Eski sevgilinizle ilişki sonrasında arkadaşlık kurup kuramayacağınız, onunla ayrılık sürecinizde neler olduğuyla bağlantılıdır.

 

Eğer ilişkide her iki taraf da yaşanacak her şeyin yaşandığını ve bittiğini hissediyorsa ancak hala karşılıklı saygı ve sevgi sürüyorsa, ‘Biz artık bazı şeyleri bitirdik’, ‘İyi arkadaşız ama iyi sevgili değiliz’ düşünceleriyle ilişki bitirilmişse, bu durumda arkadaş kalmak mümkündür.


Videoyu izleyin: Eski sevgili ile arkadaş kalınmalı mı?

 

Ancak biri aşıkken diğeri onu terk etmişse, biri diğerine şiddet uygulamışsa veya ayrılık bir aldatma sonucu gerçekleşmişse arkadaşlığı devam ettirmek mümkün olmaz.

 

Öte yandan, iki eski sevgili birbirlerine aynı ölçüde arkadaşça duygular besleseler ve arkadaş olmayı isteseler bile bu bazen dış nedenlerden dolayı gerçekleşemeyebilir. Örneğin, eski sevgiliyle arkadaşlık yeni sevgililerde kıskançlık duygusu yaratabilir, ilişkide gerilim ortaya çıkar ve bu yüzden bitirilmesi gerekebilir.

 

Eğer iki tarafın da ilişkisi yoksa eski sevgili ile arkadaşlık daha kolay sürdürülebilir. Yeni ilişkiye başlayanların en azından belirli bir süre, yeni ilişkilerinde karşıdakine tam anlamıyla güven verene kadar eski sevgilileri ile görüşmemeleri hayatlarını kolaylaştıracaktır.

 

Türkiye'nin en iyi arkadaş arama siteleri: