Sağlık > Cinsel Yaşam

Erkeklerin en çok zevk aldığı seks pozisyonları nelerdir?


Sanskritçede “zevk kitabı” anlamına gelen Kama Sutra’da birçok seks pozisyonu bulunur. Üstelik tamamı Kama Sutra’da da olmamak üzere, binlerce farklı seks pozisyonundan bahsedilebilir. Ancak insanların genel olarak tavsiye ettiği ve popüler olan birkaç tane seks pozisyonu vardır. Ama tabii erkeklerin ve kadınların en çok zevk aldığı pozisyonlar birbirinden ayrışıyor. İşte erkeklerin en çok tercih ettiği ve en çok zevk aldığı seks pozisyonları:

Uzmanından öğrenin: Erkek ve kadının sekse bakış açısı farklı mı?


Doggy style


Tüm dünyada en popüler seks pozisyonlarından birisi olarak bilinen doggy style’da kadın dizleri üzerinde doğrulur. Erkek ise kadının arkasına geçer ve penetrasyonu sağlar. Dolayısıyla cinsel ilişkiyi erkek yönlendirir ve penetrasyonu görür. Buna karşılık olarak kadının yüzü öne dönüktür ve cinsel ilişkiyi görmez.

Kadının üstte olduğu pozisyonlar

 

İlk bakışta tam tersi düşünülecek olsa da erkekler kadınların üstte olduğu seks pozisyonlarından oldukça zevk alırlar. Çünkü burada her şey erkeğin görüş alanında yer alır. Ayrıca kadının üstte olduğu pozisyonlarda kontrol çoğunlukla kadındadır ve bu durum çoğu erkek için tahrik edici bir etkendir. Dolayısıyla kadının üstte olduğu pozisyonlar erkeklerin oldukça zevk aldığı seks pozisyonları arasında sayılabilir.
 

İzleyerek öğrenin: Kadının orgazm olabilmesi için erkek neler yapabilir?

Bacak omuza


Erkeklerin en çok aldığı seks pozisyonlarından biri de “misyoner” pozisyonunun bir çeşidi olarak bilinen pozisyonun geliştirilmiş bir versiyonu olan “bacak omuza”dır. Burada erkek üsttedir ve sırt üstü uzanan kadın bacaklarını erkeğin omuzları üzerine doğru kaldırır. Kontrol tamamen erkektedir ve ilişkinin ritmini erkek ayarlar.