Spor > Vücut Geliştirme

Erkekler kaslı bir vücuda nasıl sahip olabilir?


Erkekler için yağlarını yakıp kaslı bir vücuda sahip olmak oldukça önemli bir konudur. Özellikle kas yapmak, vücut geliştirmek için pek çok erkek yoğun çaba harcar.

 

Peki size aslında bu kadar yoğun bir çabaya gerek yok, evde sadece 15 dakikanızı ayırarak bütün vücudunuzu çalıştırabilir ve istediğiniz kaslı yapıya kavuşabilirsiniz desek? Bunun için sadece aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli...
 

 Uzmanından öğrenin: Vücut geliştirmeye nasıl bir programla başlanır?

  • Öncelikle kendinize bir çift dambıl edinin.
  • Aşağıda tarif edeceğimiz hareketleri ara vermeden arka arkaya yapın.
  • Her setten sonra bir dakika dinlenin.
  • Hareketler esnasında doğru nefes almayı unutmayın.

Sıra egzersizlerde!

  1. Yukarıya doğru eğimli bir şeyin üzerine yüzüstü uzanın ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde her iki yanınızdan dambılları sarkıtın. Dirseklerinizi kırıp kürek kemiklerinizi sıkarak dambılları kaldırın ve aşağıya indirin. Bu hareketi 8 ila 12 kez tekrarlayın.
  2. Yukarıya doğru eğimli bir şeyin üzerine sırtüstü uzanın ve ellerinizdeki dambılları yukarıya kaldırın. Ayaklarınızı yere basın ve kollarınızı gergin tutun. Bir elinizle kaldırdığınız dambılı yavaşça aşağıya göğsünüze doğru indirin ve tekrar geri kaldırırken diğer elinizi aynı şekilde aşağıya indirin. Bu hareketi her bir kol için 8 kez tekrarlayın.
  3. Ayakta dik durun ve avuç içleriniz içeri bakacak şekilde dambılları ellerinizde tutun. Bir ayağınızla geriye doğru adım atın ve diğer bacağınızı, dizinizi 90 derecelik açıyla kırana dek aşağıya indirin. Tekrar dik pozisyon alın ve bu hareketi her bir bacağınızla 10 kez tekrarlayın.

İzleyerek öğrenin: Vücut geliştirme ile uğraşanlar nasıl beslenmeli?