Teknoloji

En popüler 5 iPhone oyunu


İPhone telefonlarımızdan mail’lerimizi kontrol edebiliyor, internette gezinebiliyor, merak ettiğimiz bir şeye google’dan bakabiliyor, hatta bilgisayarla yapabileceğimiz şeylerin neredeyse tamamını yapabiliyoruz. Elbette oyun oynamak da bunların arasında. İPhone’ların dokunmatik ekranları ve hareket algılama yetenekleri sayesinde bambaşka deneyimler vaat eden oyunların en popüler olanlarından bazıları şunlar:

 

Angry Birds

Bir iPhone oyunu olmaktan çok daha fazlasını ifade eden, başlı başına popüler bir kültür ürünü haline gelen Angry Birds markalaşmış durumda. Angry Birds’ün tişörtlerini, oyuncaklarını ve biblolarını satın almanız mümkün. Oyun temel olarak bir mancınık yardımıyla fırlattığınız farklı kuş türleri aracılığıyla ekranın sağ tarafında bulunan nesneleri devirerek yeşil domuzları öldürmeye dayanıyor.

Temple Run

İPhone gibi akıllı telefonların hareket algılama özelliğini kullanan bir oyun Temple Run. Oyun, kahramanımız tapınaktan koşarak uzaklaşırken başlıyor ve ekstra bir tuşa basmanıza gerek kalmadan koşan karakterinizi maymunlardan kaçırmanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken şey, ekrana dokunarak karakterinizi sağa, sola, aşağıya veya yukarıya yönlendirmeniz veya telefonunuzu sağa veya sola yatırmanız.

Doodle Jump

Doodle Jump da fenomen haline gelmiş başka bir iPhone oyunu. Sevimli çizimleri ve basit yapısıyla oldukça popüler bir oyun. Sürekli zıplayan karakterinizi telefonunuzu sağa veya sola yatırarak yönlendirmeniz ve aşağıya düşmesini veya canavarlara yem olmasını engellemeniz gerekiyor. Oyunu birçok farklı temayla oynamak mümkün.

Fruit Ninja

Tahta bir zemine fırlatılan bir sürü meyve düşünün. Tek yapmanız gereken ise kılıcınızla (yani elinizle) bu meyveleri tek tek kesmek. Zaman geçtikçe daha fazla meyve çıkıyor ve her ıskaladığınız meyve için bir hakkınız gidiyor. Üç ıska sonunda da kaybediyorsunuz. Ayrıca şaşırtma maksadıyla atılan bombalara da dokunmamalısınız.
 
Cut the Rope

Cut the Rope da basit ama eğlenceli iPhone oyunlarından birisi. Ekranın altında yer alan yeşil kurbağayı beslemeniz gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken ise oldukça basit: Yiyeceğin bağlı olduğu ipi kesip kurbağanın ağzına denk getirmek. Fikir basit belki ama uygulamasının o kadar da kolay olmadığını belirtelim.