Sinema > Filmler

En etkileyici uzaylı filmleri hangileri?


Uzaylılar, dünya sinemasının her dönem vazgeçilmez konularından biri.

İşte sinema tarihinin son dönemde çekilmiş en etkileyici uzaylı filmlerinden birkaçı:

 

 Videoları izleyin: Uzaylılar Tarafından Kaçırılanlar

Yaratık 1-2-3 (Alien 1-2-3): Yaratık her filmi farklı bir yönetmene ait bir seri. 1979’daki ilk Yaratık Ridley Scott imzalı. Teğmen Ripley'in yönetimindeki ekip uzayda yolculuk eden Nostromo gemisinde, uykuda.

Derken gezegende yabancı bir yaşam türü uyarısı alıyor, gezegene iniyorlar ve gemiye sızan yaratıkla olaylar gelişiyor. 1987'de çekilen Yaratık 2 James Cameron, 1992 tarihli Yaratık 3 ise David Fincher imzalı.

 

Şey (The Thing): Jonh Carpenter’ın 1982 tarihli filminde, bilim insanları Antarktika'da araştırma yaparken tek tek ölüyor.

Katil uzaylı, öldürdüklerinin kılığına girerek izini kaybettiriyor.


Videoyu izleyin:
Uzaylılar insan kılığına giriyor mu?

Bağımsızlık Günü (Independence Day):
1996 yapımı filmde Will Smith başrolde. Dev uzay gemileri Dünya’ya iniyor, uzaylılar dünyayı yıkmaya başlıyor. İnsanlığı esir alma operasyonundan kurtulanlar mücadele için ant içiyor: 4 Temmuz Kurtuluş Günü olacak.

İşaretler (Signs):
2002 yapımı M. Night Shyamalan filmi, Mel Gibson ve Joaquin Phoenix oynuyor. Tarlalardaki gizemli şekiller, aslında UFO'ların iniş pistleri. Düşman ruhlu yaratıklar istilalarına bir baba ile çocuklarının yaşadığı tarladan başlıyor.

Dünyalar Savaşı (War of the World): 2005 yapımı Steven Spielberg filmi, Tom Cruise başrolde. Dünya’yı işgal eden Marslılar insan avına çıkıyor. Korkunç katliam sırasında insanların gerekli kısımlarını kullanıp kalanlarını atıyorlar.

Uzman videolarını izleyin:
UFO'lar Hakkında Merak Ettikleriniz