Güzellik > Giyim

Daha ince görünmenin püf noktaları nelerdir?


Artık pek çoğumuz, ince görünmek için kıyafet seçiminin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Özellikle metabolizmanın yavaşladığı ve kilo alımının arttığı kış günlerinde, gardırobunuzda fazlalıklarınızı saklayacak kıyafet bulmakta veya mevcut kıyafetlerinizi daha ince gösterecek şekilde kombinlemekte zorlanıyorsanız işte size ipuçları!

İzleyerek öğrenin: Kadınlar hangi tür kıyafetlerle zayıf görünebilir?

  • Tek bir renk ve o rengin farklı tonlarını kombinlemeyi tercih edin. Bu sizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir. Mümkün oldukça koyu renkleri tercih edin.
  • Üst bedeniniz ince, kalçanız geniş ise dar bluzlardan uzak durun. Dar bluz veya üstü dar bir elbise alt ve üst beden arasındaki farkı daha da belirgin kılacaktır. Böyle bir durumda üstünüzün inceliğinden ziyade kalçalarınızın genişliğinin dikkati çekeceğini unutmayın.
  • Eğer vücudunuzun alt kısmı üstünüze göre daha genişse, alt bedende daha koyu renkleri tercih edin. Eğer üstünüz altınızdan daha geniş ise, üst beden için daha koyu renkte kıyafetleri seçin.
  • Aşırı dar veya aşırı bol pantolonlar giyinmeyin. Dar modellerin bütün hatlarınızı ortaya çıkaracağını, bol modellerin ise kalçalarınızı olduğundan daha geniş göstereceğini unutmayın.
  • Tunik şeklinde kalçalarınızı kapatacak bir bluz, hırka veya ceket tercih ederseniz daha hoş ve ince görünürsünüz.
  • Eğer bacaklarınızı daha ince ve uzun göstermek isterseniz; mini ve uzun eteklerden uzak durun. Dizin hemen altında veya üstünde etekleri tercih etmelisiniz.

Uzmanından öğrenin: Kadınlar kalçalarını gizlemek için hangi tür kıyafetler giymeli?