Sağlıklı Yaşam > Bitkisel Çözümler

Cinsel gücü artıran bitkiler hangileridir?


İnsanlar binlerce yıldır çeşitli rahatsızlıklara ve sorunlara karşı bitkilerin gücünden yararlanıyor. Hepsi farklı bir derde deva olan bitkiler doğru kullanıldığında gerçekten destekleyici tedavi olarak işe yarayabiliyor. Bazı bitkiler de diğer faydalı özelliklerinin yanı sıra cinsel gücü de artırabiliyor. Siz de cinsel gücünüze güç katmak istiyorsanız hangi bitkilerin bu iş için kullanılabileceğini öğrenme zamanınız geldi.
 

İzleyerek öğrenin: Afrodizyak yiyecekler libidoyu yükseltir mi?

İşte cinsel gücü artıran faydalı bitkiler:

Ginseng
Binlerce yıllardır Uzakdoğu’da bilinen bu yararlı bitki ilaç yapımında ve bazı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılıyor. Yaşlanmayı yavaşlatan ve hormonal sistemi düzenleyen ginseng doğru kullanıldığında cinsel gücü ve cinsel isteği önemli derecede artırabiliyor.

Rezene
Rezene bilinen en eski cinsel istek artırıcı bitkiler arasında yer alıyor. Rezene tohumunu demleyerek elde edeceğiniz çayı içmek diğer faydalarının yanı sıra cinsel gücünüzü de hatırı sayılır derecede artırır. Ancak rezene çayını her gün tüketmek tavsiye edilmez. Haftada ya da 10 günde bir tüketmeniz yeterli olacaktır.

Karanfil
Güçlü bir doğal afrodizyak olan karanfil cinsel isteği ve cinsel performansını artırmasının yanı sıra kronik yorgunluğa da iyi gelir. Tanesini ağzınıza atıp emerek ya da demleyerek çayını tüketebilirsiniz. Bunu da her gün tüketmek tavsiye edilmez. Hafta da birkaç kez almanız yeterli olur.

Zencefil
Çeşitli yemeklerde veya bitki çaylarının içinde tüketebileceğiniz zencefil güçlü bir afrodizyak etkiye sahiptir. Tüm faydalı bitkiler gibi tüketiminde aşırıya kaçmamak gerekir. Fazlası sindirim sistemi sorunlarına neden olabilir.

Tarçın
İştah açıcı özelliği ile bilinen tarçın cinsel iştahınızı da açabilecek baharatlardan biridir. Kabuk tarçını bitkisel çaylarınıza katarak ya da toz tarçını tatlı ve yemeklerde tüketerek afrodizyak etkisinden yararlanabilirsiniz.

Hardal
Hardal erkeklerde ve kadınlarda cinsel bezleri hareket geçiren enzimler içerir. Bu özelliği ile cinsel isteği artıran önemli bir bitkisel ürün olarak kabul edilir.
 

Uzmanından öğrenin: Cinsel performansı artıran bitkisel formüller nelerdir?

Meyan kökü
Meyan kökü özellikle kadınlarda cinsel isteği artırması açısından önemli bir bitkisel kaynaktır.

Vanilya
Vanilyayı yemek ya da koklamak beyindeki haz bölgelerini harekete geçirir ve böylece cinsel isteğin de artmasını sağlar.

Kekik
Erkeklerde cinsel isteği artırır. Yemeklerde kuru olarak ya da bitkisel çaylara katılarak tüketilebilir.

Arı poleni ve arı sütü
Son yıllarda sıkça tüketilmeye başlanan arı sütü ve arı poleni bitkisel kökenli güçlü afrodizyaklardır. Afrodizyak etkisini görmek için arı sütünü gün aşırı bir çay kaşığı tüketmeniz yeterli olacaktır. Fazlaca tüketmeniz tavsiye edilmez. Arı polenini de gün aşırı bir iki çay kaşığı tüketmeniz yeterli olur. Poleni balla karıştırarak tüketebilirsiniz