Sağlık > Cilt Sorunları

Cildi yağlı olanlar hangi doğal bakım ürünlerinden faydalanabilir?


Cilt tipine uygun ürün bulmak yağlı ciltlilerin en büyük sorunlarından biri. Kullanılan ürünün cildin nem dengesini koruyarak nemlendirmesi gerektiğinden bakım ürünü seçiminde çok dikkatli olunması gerekiyor.

Cildi yağlı olanların kullanabileceği doğal bakım ürünleri ise hayat kurtarıcı. Yumurta akı, doğal maden sodası gibi ürünlerle maske yapabilmek mümkün.

 

Uzman videolarını izleyin: Yağlı Cilt Bakımının Püf Noktaları

Cildi yağlı olanların kullanabileceği doğal bakım ürünleri:

1. Kil maskesi: Ciltteki fazla yağı alan kil, cildin kurumasını da önlediğinden yağlı cildi olanların en iyi dostlarından biri. Alacağınız kili sulandırdıktan sonra cildinize doğrudan uygulayabilirsiniz.

2. Yoğurt maskesi: Yağlı cildi sakinleştirmek için yoğurt maskesinden faydalanabilirsiniz. Bunun için sadece iki şeye ihtiyacınız var: 1 çay kaşığı yağsız sade yoğurt ve arpa unu. İkisini karıştırıp cildinize sürerek maske elde edebilirsiniz.

3. Yumurta akı maskesi
: İyice çırpılmış yumurta akına bir çay kaşığı kadar limon sıktıktan sonra, elde ettiğiniz yumurta akı maskesini yüzünüzün dışında boynunuza da uygulayabilirsiniz.

4. Doğal maden sodası: Tüm cilt tipleri için besleyici bir tonik olan soda, içindeki zengin mineraller sayesinde cildin kısa zamanda canlanmasını sağlar.

5. Sirke toniği: Yağlı cilt temizliğinde kullanılan sirke toniği, uygulama sonrasında ciltteki parlamayı da engeller. Hazırlamak için 1 kaşık elma sirkesine ve 8 kaşık kadar maden suyuna ihtiyacınız var. İkisini karıştırdıktan sonra pamukla cildinizi silebilirsiniz.

 

Uzman videosunu izleyin: Cildi yağlı olanlar ciltlerini nasıl temizlemeli?