Sağlık > Cinsel Yaşam

Çiftler cinsel hayatlarını canlandırmak için neler yapabilir?


Evlilikte ya da uzun süreli birlikteliklerde seks zamanla cazibesini kaybedebilir. Bu durum, istisnalar hariç her çiftin başına gelebilir. Çiftin cinsellikten uzaklaşması ilişkinin daha da tatsız bir hal almasına, hatta belli bir aşamadan sonra çiftin ayrılmasına bile yol açabilir.
 

İzleyerek öğrenin: Monotonlaşan cinsel yaşam nasıl renklendirilir?

Oysa birkaç kolay yöntemle seks hayatınızı yeniden eski günlerine döndürebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan birkaç önemli ipucunu aşağıda bulabilirsiniz:

  • Partnerinizle birlikte erotik ya da sizin için makul dozda bir porno film izleyin… Erotik film izlemek içinizdeki cinsel arzuların gün yüzüne çıkmasına imkan verir.
  • Gün içinde partnerinizle son sevişmenizi ya da en iyi sevişmenizi düşünün. Bu da partnerinize karşı hissettiğiniz cinsel çekimi açığa çıkarabilir.
  • Eve gider gitmez eşofmanlarınızı ya da pijamalarınızı giymeyin. Kimse hırpani bir eşofmanın içinde kendini seksi hissedemez. Partneriniz de eşofman ya da çizgili pijamalarınızla sizi pek seksi bulmayabilir. Eşinizle birlikteyken özenli ve hatta mümkünse seksi giyinmeye özen gösterin. Sürekli jartiyerle gezmek zorunda değilsiniz ama en azından hatlarınızı belli eden giysiler giymeniz partnerinizin dikkatini çekebilir.
  • Egzersiz yapmak için zaten birçok sebebiniz var ama kendinizi seksi hissetmek için bile bunu yapabilirsiniz. Spor yaparken endorfin salgılarsınız. Bu da özgüveninizi artırır. Spor salonunda yeterince vakit geçirdikten sonra kendinizi eskisinden daha çekici hissetmemeniz için hiçbir neden yok.
  • Stresi ve endişeleri azaltın. Bunu yapamıyorsanız işyerindeki stresi veya günlük endişelerinizi eve götürmeyin. Endişeliyken ya da stres altındayken seksi düşünmeniz pek mümkün değil.
  • Yeni iç çamaşırları alın. Bir partneriniz varsa yırtık veya solmuş iç çamaşırlarınızı yenileriyle değiştirmeniz şart. Yeni iç çamaşırı alırken mümkün olduğunca sizi seksi gösterecek modelleri tercih edin. G-string giymek zorunda değilsiniz ama mutlaka kendinizi özel hissetmenizi sağlayacak ve eşinizin dikkatini çekecek modeller bulabilirsiniz.

Uzmanından öğrenin: Sağlıklı bir cinsel yaşam için mastürbasyon yapılmalı mı?

  • Evde iPhone, bilgisayar vs. ile fazla ilgilenmeyin. Çağımızda bu cihazların cinsel hayatın en büyük düşmanlarından biri olduğunu unutmayın. Mümkünse televizyonu da kapatın. Telefonunuzla oyun oynamak yerine eşinizle fiziksel temas kurmak için fırsat yaratın.
  • Güzellik salonuna gidin ve kendinizi özel hissettirecek birkaç değişiklik yapın. Saçınızı kestirin ya da rengini değiştirin. Manikür pedikür yaptırın. Bunlar kendinizle barışmanızı sağlar. Kendinizle barışmanız canlı bir cinsel yaşamın olmazsa olmazıdır.